Kapela Jelen strávila první advent na pódiu v Brně

Jelen - Vánoční koncerty 2017, Brno | Foto: Tereza Kráčmarová, MonsterMusic

Kapela Jelen odstartovala sérii Vánočních koncertů na první adventní neděli v Brně a přivezla s sebou spoustu hostů.

Muzikanti kolem Jindry Poláka mají aktuálně za sebou úspěšné slovenské turné s kapelou DESmod. Na své české příznivce ale před Vánoci nezapomněli. Vánoční koncerty 2017 čítají dohromady 5 zastávek a nechybí mezi nimi Brno, Ostrava, Havlíčkův Brod a Praha.

Role předskokana se pokorně zhostila zpěvačka Debbi s kapelou, která během krátkého setu příjemně překvapila. Publikum její angličtině sice moc nefandilo, přeci jen si přišlo „zabékat“ s Jelenem, ale takový holt bývá úděl předkapely.

Fotoreport: Jelen s Debbi – Vánoční koncerty, 3.12.2017, Brno, Sono

Před samotným nástupem hlavní hvězdy se z řad publika ozývalo hlasité skandování, Brno se nemohlo dočkat. Po zaznění intra pak na pódium vběhla celá kapela a rovnou spustila oblíbené Vlčí srdce. Spoustu písniček s Jeleny zazpívala také Kateřina Marie Tichá, bez které si už tak nějak nelze koncert kapely Jelen ani představit.

Speciální Vánoční koncert vítal také další hosty, a to kolegy ze slovenských DESmod, s nimiž Jeleni představili píseň Plný Dom. Na pódiu se tak večerem vystřídala spousta skvělých muzikantů a vrátila se také Debbi.

Zazněla tak nová píseň Mars a Venuše, která se od typicky „jeleního“ soundu vyjímá a míří do vln popu. To se ale ve spolupráci s Debbi očekávalo.

Ač se kapela Jelen po celý večer potýkala s technickými problémy, což bylo znát nejen z poslechu, ale i z upjatých a nejistých výrazů muzikantů, svým fanouškům přesto do Brna přivezla milou a vánoční atmosféru – tu podpořila především překrásně zahraná Tichá noc v podání Saši Smutného s kytarovým doprovodem Honzy Reka.

Všeobecně nejvíc na fanoušky vždy působí závěrečné skladby Korunou si hodím, Světlo ve tmě, Magdaléna a Jelen. O ty samozřejmě nebylo publikum ochuzeno a pořádně si zazpívalo a zaskákalo.

Jelen má v Brně obrovskou fanouškovskou základnu, což potvrzuje i fakt, že hudební klub Sono dnes čeká ještě jeden tentýž koncert. Chystáte se?


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.