Kensington a jejich řízné kytary navštívili brněnskou Flédu

Kensington, Fléda 2018 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Dva klubové koncerty odehráli nizozemští Kensington v Praze a Brně. Zatímco Praze vévodilo Roxy, Brnu vládla oblíbená Fléda.

Indie rocková partička z Nizozemska zná česká pódia vcelku dobře. Vystupovala u nás už několikrát a nyní si na konto připsala další dva klubové zážitky.

Čtěte také: (Ne)obyčejná hesla, která vám přiblíží kapelu Kensington

Nejen do pražského Roxy, ale i na brněnskou Flédu je doprovodila tuzemská kapela The Silver Spoons. V půlhodinovém setu předvedla příjemné melodie, které naladily fanoušky Kensington na nadcházející indie rockovou nálož.

Kensington pak v čele s Eloi Youssefem nastoupili v devět večer a se skladbou All for Nothing z alba Control spustili koncert plný energie a chytlavých riffů. Možná i polovinu setu odehráli bez zbytečných proslovů, vtípků a sázeli tam jednu skladbu za druhou. Skrz přehlušené nástroje však prvních pár songů znělo docela nejistě a frontmanovi nebylo ani dobře rozumět. Vše se po pár skladbách ale doladilo a při Sorry si už Fléda mohla plnými doušky užívat podmanivý hlas zpěváka Eloi.

V druhé polovině večera pak došlo i na starší a zásadní skladby kapely, kde nechyběly songy Rivals nebo Riddles. Atmosféra tak vlastně s každou písní gradovala a závěrem setu, kdy zazněla Do I Ever, to kluci zakončili emotivní skladbou Control.
Následující tři přídavky si nadšené publikum vyžádalo tak hlasitě, že se chvíli Fléda tvářila jako vyprodaná.

Fotoreport: Kensington a The Silver Spoons, 13. 4. 2018, Fléda, Brno

Kensington s sebou do Česka nepřivezli nijak ohromnou vizuální show – jejich koncert byl plný různých, mnohdy barevných, světel, řízných kytar a to bylo taky vše, s čím si si jejich fanoušek vystačil. Zasloužili by si rozhodně větší návštěvnost.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.