Klaxons končí sólová turné, pražská tečka byla vydařená

Klaxons | Foto: Kim Jakobsen To

Údajně poslední samostatné turné britské kapely Klaxons po klubové scéně mělo zastávku i u nás, party na něm se však nezastavila.

Koncert Klaxons, zakladatelské kapely stylu new rave, připadl na sobotní večer. Tento den v týdnu začínají koncerty v Lucerna Music Baru o něco dřív, proto byl počátek předkapely stanoven na sedmou večerní. Přesto však už v tuto relativně brzkou hodinu byly při první písni startovacích Ferech-Soler fronty u vstupu i šatny bezpočetné a sály poloplné. Během půlhodinky, která byla těmto elektropopovým Britům vyhrazena, se prostor zaplnil zcela. Takhle tedy začíná koncert s kvalitně zvolenou předkapelou.

Příjemně navozená nálada přetrvala i půlhodinovou přestavbu pódia a přesně ve čtvrt na devět na pódium vlítli jednotně v bílém odění Klaxons s divokými zvuky úvodní Atlantis to Interzone z prvního alba Myths of the Near Future.Celá Lucerna se dala rázem do pohybu a akčnější část se v podstatě do samého konce nezastavila. Kapela hrála kousek za kouskem, bez přestávek, proslovů a zbytečných vstupů. Až přibližně v třetině zmínil zpěvák a kytarista James Righton s radostným úsměvem a nadšenými díky, že jsou v Praze poprvé. Ten si s sebou mimochodem přivezl svou ženu, herečku Keiru Knightley, která celý koncert pozorovala ze zvukařova stánku.

V jiném momentě přestal druhý zpěvák a kytarista Jamie Reynolds zpívat uprostřed oblíbené Golden Skans, aby s vyzývavým úsměvem nechal rozdováděný dav chvíli se hlasitě vynucovat dokončení písničky. Po Echoes, pecky z druhého alba Surfing the Void, se pánové poklonkovali. Po agresivních a dlouho trvajících úvodních tónech prvního přídavku se s New Reality, prvním songem třetího a zatím posledního alba Love Frequency, zase navrátili. Přestože jako poslední zazpívali It’s Not Over Yet, konec to přeci jen bohužel byl.

Energie celého koncertu byla ohromná. Kapela střídala rockovější kousky s těmi víc elektrickými, měkčí a baladičtější s tvrdšími, aby ukojila tužby všech přítomných. To vše za doprovodu řádné dávky světelných efektů. Zazněly trháky spravedlivě ze všech tří alb a byly odehrány více než poctivě. Byla by vážně velká škoda, kdyby chtěla kapela tento druh vystupování do budoucna opravdu vyloučit!


Napište komentář

Barbora Hájková
O Barbora Hájková 118 Článků
Pocházím ze Slezska a miluju hudbu! Mám absolvovanou ZUŠ v oboru klavír, ovšem neumím než interpretovat cizí tvorbu, a to ještě s notami před nosem. O to víc obdivuji opravdové muzikanty a tento server mi umožňuje bližší pohled do jejich světa, o který se chci podělit. Do Prahy jsem se vydala studovat práva a objevila tanec, který se mi stal dalším velkým koníčkem a dále rozšiřuje mé hudební obzory.