Lucie ukázala, že koncert v klubu hravě zvládá

Lucie | Foto: Jakub Douda, Monstermusic.cz

Ve čtvrtek 15. května se konal v pražské Retro Music Hall speciální klubový koncert legendární kapely Lucie, který pořádal pivovar Staropramen spolu s rádiem Frekvence 1. Speciální byl zejména kvůli klubové atmosféře, s níž se David Koller, P.B.Ch., Robert Kodym a Michal Dvořák vypořádali vcelku dobře. Publikum bylo nadšené a nechtělo nechat kapelu odejít.

Při vchodu do klubu se žádné překvapení nedělo. Hlediště bylo napráskané hlava na hlavě a bylo až téměř k nepochopení, že by klub byl schopen pojmout více lidí. Organizátoři oznámili, že se do něj vejde až 1500 lidí, lístky však vydali pouze pro 800 šťastlivců. Vypadalo to, že kdyby přišel ještě jeden člověk, klub by nejspíš praskl. Naštěstí to nebránilo bouřlivému a napínavému přivítání kapely Lucie. Dav jásal a skupina svůj koncert odstartovala písní Amerika. Fanoušci začali doprovázet zpěv Davida Kollera okamžitě.

Fotogalerie z koncertu

Publikum obsahovalo mix všech věkových kategorií – od těch, co znali Lucii od jejích prvotin, až po ty, kteří ji znají díky éteru tuzemských rádií. Jedno měli ale všichni společné, a to nadšení, elán a energii. Během večera zazněly hitovky Pohyby, Daniela i skladba Lucie, při které se posadil David Koller za bicí. Během skladeb střídavě přebíhal zpoza bicí soustavy dopředu k mikrofonu s kytarou a zpět. Robert Kodym se zase se svými kytarovými sóly postaral o ten pravý rock. Celek pak doprovodily klávesy Michala Dvořáka a výrazná baskytara P.B.Ch.

Nejen při skladbě Vona říká jo nebo Lovec, střelec, doktor & vědec pánové ukázali, že za těch dvacet let zestárli v podstatě jen co se týče vzhledu, protože energii a dravost měli stále původní. A že jsou zvyklí spíše na velké haly? Zde to skoro nebylo poznat. Snad jen trochu v nazvučení. Diváci ale sáli vše, co jim kapela poslala. Klidnou atmosféru naladily skladby Srdce, Sen, Dotknu se ohně či Medvídek, který sklidil asi největší úspěch. Plameny naopak rozdmýchaly skladby Oheň, Laura, Šrouby do hlavy, Zkamenělý dítě nebo Kengi. Skupině akorát chyběla větší komunikace s publikem. Občas příchozí vyhecovali k tleskání či zpívání, pár slov alespoň na úvod by ale určitě neuškodilo. Více spolupráce proběhlo až při písničkách Panic, Utíkej a Černí andělé, jejichž texty fanoušci samozřejmě znali velmi dobře.

Vystoupení se blížilo k druhé hodině svého trvání, a tak bylo na čase, aby kapela jakože odešla. Netrvalo to ale dlouho a se vší parádou se opřela do písničky Krev a r’n’r. Lucii údajně ke klubovému koncertu inspirovali Rolling Stones, kteří vystoupili nečekaně v jednom americkém klubu. Lucii se to v Retro Music Hall povedlo nejspíš v podobně velkým stylu jako Micku Jaggerovi a jeho partě. Fanoušci byli u vytržení a když skupina opravdu skončila, nehodlali jen tak odejít. Lucii tak nezbylo nic jiného než dát přídavek, což se následně opakovalo ještě jednou. K velkému překvapení všech přidali písničky, které už dříve zazněly – Amerika a Šrouby do hlavy. Tentokrát ale zpívalo spíše publikum.

Ačkoliv se Lucie vyjádřila, že žádný další klubový koncert nebude, protože se cítí lépe na velkém pódiu, v Retro Music Hall to vypadalo jinak. Tak velkolepě intimní atmosféru v hale asi těžko zažijeme. Nicméně skladby se nejspíš moc lišit nemohou. Lucie zahrála své největší hity a důkazem skvělého zážitku byli fanoušci s nadšenými výrazy ve tvářích.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.