Machine Gun Kelly dokázal, že se na něj vyplatí jít i po čtvrté

Machine Gun Kelly, Forum Karlín 2017 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

I včera večer praskalo Forum Karlín ve švech. Machine Gun Kelly svou energií vytvořil skvělou atmosféru, na kterou Praha zase chvíli nezapomene.

Fronta čekající na koncert rappera Machine Gun Kelly se táhla skoro až k metru Křižíkova, z čehož muselo být i každému kolemjdoucímu jasné, že nejspíš půjde o něco velkého. Pokud mladíka z Ohia neznáte, možná je čas se o něj začít zajímat, jelikož si díky skvělé hudbě, neúnavnému pracovnímu nasazení a věrným fanouškům pomalu zapisuje své jméno mezi nejpopulárnější rappery světa.

Stačí si uvědomit, že ač u nás vystupuje během posledních dvou let již po čtvrté, podařilo se mu Forum Karlín, které malou kapacitou rozhodně netrpí, vyprodat týden dopředu.

Čtěte: Machine Gun Kelly v deseti číslech

Večer otevřel skvělý DJský set dvojice C.MONTS a Mr.Who. Během přibližně hodinového setu se zjevně svými volbami snažili českému posluchači ukázat skryté hip hopové klenoty. Bylo však znát, že by si fanoušci Kellyho přáli spíše hity. Publikum z velké části jen nervózně postávalo a očekávalo headlinera. Nedá se říct, že by DJs hráli špatnou hudbu, spíš naopak, možná na to ale nebyla ta správná příležitost.

Fotoreport: Machine Gun Kelly, 16.10.2017, Forum Karlín, Praha

O půl desáté na stage přeplněného Fora nastoupil Kelly celý v růžovém. Rapper je svou energickou osobností známý, v nemálo případech ale v minulosti přešla do zvláštní agrese, kterou si nejspíš potřeboval umělec vybít, a celý zážitek to dokázalo znepříjemnit. Interpretovo vystupování v Praze však neprojevilo ani známku zlosti. Neuvěřitelnou energii předával i celému roztančenému Foru. Jen ochrance se radost obecenstva zjevně nelíbila, jelikož se k tlačenici za zábranami ani neodvážila pustit fotografy, kteří tak neměli moc příležitost koncert zdokumentovat.

Rapper s kytarou

Způsob, kterým se skvěle sehranou kapelou podal svou živou hudbu, je zvlášť v hip hopové branži téměř nevídaný. Sám se u notného počtu písní chopil kytary a předváděl své umění.

Během asi hodinu a půl dlouhého setu převažovaly skladby z umělcova nejčerstvějšího alba bloom, do setlistu se však procpaly i nezapomenutelné hity jako Wild Boy, Alpha Omega nebo Till I Die. Celou akci uzavřela rapperova nejosobnější píseň 27. Fanoušci každou skladbu přivítali bouřlivým pokřikem a neustávali ani při tanci.

Machine Gun Kelly svým vystoupením rozhodně jen potvrdil, že ať už je u nás poprvé či po čtvrté, předvede nezapomenutelnou show, které nebude mít český fanoušek nikdy dost. I když může být lehce děsivé, s jakou vervou do své hudby jde, nelze mu upřít, že ze sebe dostává opravdových 100 % a bezesporu ho Praha se stejným nadšením uvítá znovu.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.