Mirai a Poetika křtili v Lucerna Music Baru za účasti Ewy Farne a Pokáče

Mirai | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Dvě mladé a nadějné české kapely, Mirai a Poetika, pokřtily poslední říjnový den v Lucerna Music Baru svá debutová alba. Skvělé hudební výkony, efekty a energie – to sršelo z obou kapel po celý večer a nechyběli ani hosté.

Exkluzivním dvojkoncertem kapel Mirai a Poetika včera ožil pražský Lucerna Music Bar. Plánované společné podzimní turné bylo odloženo na jaro příštího roku, termín křtu debutových desek ale kapely zachovaly a do Prahy se tak sjela spousta fanoušků.

Fotoreport: Mirai a Poetika, 31.10.2017, Lucerna Music Bar, Praha

Přesně tak, jak bylo v plánu, zahájila večer Poetika, která nastoupila s aktuálním singlem Trinity. Od samotného počátku se fanoušci dobře bavili a s Poetikou si i zazpívali největší hity Každou vteřinou či Zkouším žít. Pro oživení koncertu si kluci připravili také cover, a to na skladbu kapely Smash Mouth, I’m A Believer, která zazněla v oblíbeném animovaném filmu Shrek.

Pokřtít album Trinity pak přišel písničkář Pokáč, který, jak sám řekl, byl nejspíš pozván proto, že bydlí jen pár minut od Lucerna Music Baru. Hodinový set pak publikum odměnilo historicky nejdelším potleskem v dějinách Poetiky.

Na scénu se po krátké přestavbě pódia dostavil Mirai Navrátil s kytarou a s fanoušky si zanotoval největší hit Když nemůžeš, tak přidej. Jak bylo vidět, publikum bylo ready, a tak koncertní set kapela Mirai odpálila rovnou novinkou, skladbou 365. Tu doplnila o menší bubenické číslo a světelné efekty – celé to působilo velmi sympaticky.

Čtěte také: Debutové desce kapely Mirai kralují silné texty a rádiové hitovky

Večerem pak zněly ty nejznámější skladby kapely, nechyběl tedy první singl Dítě robotí, při kterém do publika vstřelily konfety, a ani Cesta z města, kdy se na pódiu ukázal i přítel z bambusového háje – panda.

Nejvýraznější skladbu debutové desky – Anděl, kapela Mirai věnovala zesnulé manželce bubeníka Šimona a při jejím živém podání, vnímání textu a muziky pak nabíhala až husí kůže. Silné okamžiky podpořila taky emotivní skladba Divadlo, kdy si perfektní sólíčko střelil kytarista Tomáš. Dost ale bylo melancholie, zpět k zábavě pak vedla skladba Jedu, která byla stvořena pro nový český film Bajkeři.

Křtilo se japonským saké

Křest alba Konnichiwa padl na Ewu Farnou, která byla celou situací dojatá a o kapele Mirai prohlásila, že je dle ní nejnadějnější českou mladou krví na scéně. Společně s kapelou si pak zazpívala i svůj hit Leporelo. Stejně tak, jako Poetika, i Mirai si připravili k oživení setu cover. Vybrán byl Song 2 od kapely Blur a tím se v Lucerna Music Baru nastolil tzv. pravý bordel. Co by to ale bylo za koncert kapely Mirai, kdyby chyběla bubenická show při Souznění, kdy si davy vždy rády zaskáčou, a motivační Když nemůžeš, tak přidej.

Velmi emotivní večer zakončil proslov kapely, věnování koncertu památce zesnulé Denisy a skladba Chci tančit. Nezbývá, než se začít těšit na jaro a kompletní turné obou kapel.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.