Náš rap, náš svět aneb největší hip-hopová akce v Lucerně

DJ Wich | Zdroj: djwich.com/

Celá československá rapová scéna se tento týden dvakrát sešla ve Velkém sále Lucerny a předvedla více než dvouhodinovou nadupanou show, která u nás nemá obdoby.

Ve čtvrtek 30. října praská Palác Lucerna ve švech, právě to bylo důvodem k tomu, proč se k prvnímu naplánovanému koncertu přidal ještě druhý, který se konal o den dříve. Oba koncerty byly beznadějně vyprodány, a právě to bylo předzvěstí nezapomenutelné party.

Náladu v sále udržuje a zvedá nejprve DJ Australan a po něm DJ Maztah. Kolem desáté hodiny už by se napětí v sále dalo krájet, a v tu chvíli startuje druhý životní koncert DJ Wiche. Nejrenomovanější československý producent v žánru má za sebou 15 let tvorby a v kapse přes 400 beatů a u této příležitosti se rozhodl zariskovat jako nikdo před ním a dal si za cíl vyprodat pražskou Lucernu a rozeznít její zdi rapem. Doprovod na pódiu mu dělala kapela Champion Sound a poblahopřát mu přijelo na dvacet hostů z branže z České republiky i ze Slovenska. Postupně se za sebou objevují hvězdy jako Rytmus a Ego, Majk Spirit, Vladimír 518, Indy, Separ, Paulie Garand, James Cole, Dara Rolins, La4, Boy Wonder, Martin Svátek, PIO Squad, Věc a mnoho dalších. Každý z nich provolává jméno Wiche a strhává s sebou celý dav. Sálem se rozeznívají hity, které formovaly tuzemskou rapovou scénu. Atmosféře na velkoleposti dodává osvětlení, parní sloupce, konfety a další efekty. Do programu jsou zařazeny i dvě vložky – nejprve se se svým vystoupením objevuje formace Marimba Live Drums, která pouze pomocí bicích tvoří hudbu plnou strhujících rytmů, a ve druhé třetině koncertu přichází taneční show v podání Laci Strike & SDA.

Celý koncert se pohyboval jakoby v jedné rovině, všechna vystoupení byla skvělá a tím, jak se interpreti střídali, se člověk ani nestihl nudit. Přesto největší zlom přišel ke konci, kdy se na pódium dostal Majk Spirit a publikum náhle ožilo jako na úplném začátku. Přece jen už za sebou mělo téměř dvě hodiny koncertu. Poté si příchozí podmanil Vladimír 518 a hned po něm Rytmus. Nikomu jinému předtím se nepodařilo ovládnout sál a publikum s takovým přehledem. Les rukou a řev rapery povzbuzoval tak, že se Lucerna musela hnout v základech. Možná, že na konci přece jen publikum očekávalo nějaké velké finále v podobě společného vystoupení všech účinkujících, to se však nestalo a tak se se všemi loučil oslavenec DJ Wich. I když, vlastně se tak úplně neloučil, protože velká noc pokračovala velkou afterparty…


Napište komentář