Ohijské duo 21 Pilots otřáslo vyprodanou arénou

Twenty One Pilots | Foto: Openspotify

Kapelu 21 Pilots z amerického Columbusu netřeba dlouze představovat. Tahle dvojka, Tyler Joseph a Josh Dun, měla zjevně na letošní podzim jasný plán odrovnat svými vystoupeními každou vyprodanou arénu, kterou při turné Emotional Roadshow navštíví. A jinak tomu nebylo ani v případě pražské Tipsport Arény, v níž předvedli neopakovatelnou show. V průběhu pátečního večera tak ukázali, proč v poslední době dobývají přední příčky hitparád. 

S úderem půl deváté hodiny večerní na pódium nastoupil irský zpěvák Bry s písničkou Don’t Go Alone, který v těchto dnech vydává své první album. Publikum si spřátelil hned v začátku pronesením několika českých vět, kdy sám sebe představil a svým sympatickým vystupováním si nepochybně získal spoustu nových fanoušků. Mezi vtipnými poznámkami tak měla aréna šanci slyšet písničky jako You’re Alright, Care nebo melancholickou Adventure Time.

Hlavní tahouny večera Twenty One Pilots začalo publikum netrpělivě vyvolávat již pár minut před plánovaným nástupem. Americké duo však dorazilo až několik minut poté, a tak vše působilo dojmem, že se k příchodu na pódium nechávalo přemlouvat. Halu plnou nedočkavých fanoušků nicméně dostali do varu hned po spadnutí opony první písničkou Heavydirtysoul a následnou Hometown, při které přišlo první překvapení večera.

Zpěvák Tyler Joseph se po krátké absenci světel znenadání objevil ve vrchní části tribuny přímo mezi fanoušky. Tím jako by beze slov potvrdil, že vyprodaná hala se má opravdu na co těšit.

Po úderné Polarize kluci shodili masky i typické červené čepice a na řadu přišla aktuálně neúspěšnější písnička Heathens, jenž vznikla jako soundtrack k lehce ztřeštěnému filmu Suicide Squad. Po ní se Tyler na chvíli proměnil v nevinně se tvářícího ‘beach boye’, když na pódium nastoupil v košili, barevném přehozu, slunečních brýlích a s ukulele, které se objevuje i v klipu, odzpíval část písně House of Gold. Tou nasadil vhodný rytmus bubeníkovi Joshovi, který pak volně přešel ke stejně svižné We Don’t Believe What’s On TV, do které se zapojilo i publikum.

Po následné Lane Boy, při níž si všichni v aréně pořádně zaskákali, se aréna znovu ocitla ve tmě, aby za pár okamžiků zjistila, že kluci jsou nikoliv na hlavní stagei, ale na té menší uprostřed sálu.

Neustále o krok napřed

Že nebyla nouze o momenty, kterými tahle dvojka dokola překvapovala, se publikum přesvědčilo vzápětí. Bubeník Josh, jenž většinu koncertu k radosti dámské části publika odehrál bez trička, v průběhu Holding On To You vylezl k Tylerovi na piano a předvedl parádní backflip. Kdo se dosud občas nechytal s textem všech písniček a znal třeba jen refrény, ten se však stoprocentně přidal na následující songy Ride Stressed Out z nejnovějšího alba Blurryface.

Poslední písničku, emotivní Car Radio, před krátkým přídavkem Tyler odzpíval nad hlavami fanoušků. Duo Twenty One Pilots se s Prahou za výstřelu jak jinak než červených konfet rozloučilo písničkou Goner a následnou Trees, před níž přišel na řadu snad jediný proslov večera. V něm zaznělo, že tenhle večer byl jedním z jeho nejoblíbenějších z celého turné a že by do Prahy měli jezdit častěji.

Již druhý letošní koncert americké skupiny 21 Pilots dopadl na výbornou a vyprodaná aréna toho byla důkazem. Po hudební stránce kluci předvedli všechny styly, které jejich repertoár skrývá, a i přesto, že byli poněkud skoupí na slovo a proslovu se všichni dočkali až v samotném závěru, si dokázali pozornost fanoušků bez přestání udržet. Ať už opakovanou výměnou masek a kostýmů, kouřovými efekty, členem týmu pohybujícím se nad hlavami fanoušků v zorbingové kouli nebo neustálým mizením z pódia a objevováním se na různých místech v aréně, čímž zaručeně zmátli všechny řady.

Kdyby tahle dvojka viděla napjaté pohledy a světla z mobilů marně hledající nějaký náznak toho, kde se zase zjeví, jistě by je to náramně pobavilo a s publikem by si pohráli o to déle. Na výkonu obou členů bylo vidět, že do koncertu dali všechno a fanoušci jim za to děkovali náležitým bouřlivým potleskem.

Kluci z Twenty One Pilots prostě zase jednou předvedli, že vědí, jak publiku připravit jedinečnou show, na kterou jen tak nezapomenou.


Napište komentář

Klára Mališová
O Klára Mališová 45 Článků
Již druhým rokem studuju na Karlovce žurnalistiku a doufám, že jednoho dne mě uživí buď to, nebo cokoliv spojené právě s muzikou - jsem totiž tak trochu závislák na koncertech a umím si představit, jak jednou cestuju po světě s kapelou v zádech a všechno jí pěkně organizuju. :)