Písničkářská stand-up show, to byl Pokáč v Brně

Pokáč - Brno, Metro 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Počátkem února Pokáč vyrazil na sáhodlouhé turné, na němž jej doprovází písničkářka Petra Göbelová. V jeho polovině se včera zastavili rovnou dvakrát v brněnském klubu Metro.

Loni v květnu vyšel Pokáčovi debut Vlasy, který na české scéně čelí velké oblibě. Ne však pro valné muzikantské umění, nýbrž pro kvalitně zpracované humorné texty z běžného života, v nichž se snad každý najde. A od té doby koncertuje a koncertuje. Aktuální turné nese název Pokáčovo jaro 2018, na kterém vystupuje jako host písničkářka Petra Göbelová.

Rozhovor: Pokáč: Já se věci vždycky snažím brát hodně s nadhledem, nechci nikomu nic kázat

Té se jako předskokance dostává přibližně půlhodinový prostor, v němž publiku dopřává podobně humorný a ironický zážitek, jakým oplývá sám Pokáč – takový dámský Pokáč začátečník. Brněnští fanoušci Petru vřele přijali a u skladby Čokoláda i tleskali do rytmu.

Pokáč na scénu nastoupil krátce po deváté večer, a to před 2. turnus, jak vtipně poznamenal. S brněnskými fanoušky se přivítal skladbou Nikde žádnej sníh a hned zpočátku si tak ověřil, že jim je do zpěvu.
Kromě téměř všech písní z alba Vlasy zazněla taky novinka Láska na vsi. Tu Pokáč nazpíval právě s Petrou Göbelovou a brzy se prý můžeme těšit i na videoklip.

Fotoreport: Pokáč a Petra Göbelová, 15.3.2018, Metro Music Bar, Brno

Pokáčovo vystoupení je vlastně taková písničkářská forma stand-up show. Skladby uvádí vtipnými historkami ze života a fanoušci mu je baštěj. Kytaru střídá za ukulele, pódium zase za dav fanoušků a Kateřinu Marii Tichou ve skladbě Lovesongy za fanynku z publika.
Více než hodinu a půl dlouhé vystoupení tak tutově slibuje úsměv na tváři. Nenechte si jej ujít.

Pokáčovo jaro dnes pokračuje ve Zlíně a poté na dalších více než 10 zastávkách, kdy bude v dubnu finišovat v pražském Paláci Akropolis.

Pokáčovo jaro 2018

16. března       Zlín, Fénix
17. března       Moravská Třebová, Duku Duku
22. března       Hradec Králové, AC Klub
23. března       Opava, Art Klub
24. března       Třebíč, Béčko
29. března       Jihlava, Soul
30. března       Otvovice, Společenský Dům
06. dubna        Neratovice, KD Jazz Klub
07. dubna        Pacov, Legenda
13. dubna        Vrchlabí, Bowl Music Bar
14. dubna        Jablonec, Na Rampě
18.  dubna       Praha, Palác Akropolis – (na našem facebooku soutěžíme do konce března o vstupenky)


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.