Rybičky 48 ve Foru Karlín: Rock, pyro show a perfektní publikum

Rybičky 48 a Pekař, Forum Karlín | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Ve vyprodaném Foru Karlín oslavila kapela Rybičky 48 už 115 let existence. Vrcholnou oslavu a zároveň závěr turné obohatila spousta hostů, v čele s kapelami Imodium a Zoči Voči.

S úderem osmé večerní zhasla světla a začalo odbývat pětatřicet minut rocku s kapelou Imodium. Z poloviny zaplněné Forum Karlín se s nimi skutečně rozehřálo. A kdo náhodou ne, ten měl poté ještě jednu možnost, a to se slovenskými Zoči Voči.

Fotoreport: Rybičky 48 – 115 let Tour, 16.12.2017, Forum Karlín, Praha

„Patnáctiny slaví každá druhá kapela, my oslavíme rovnou 115 let.“ To je předsevzetí, které si hudebníci dali před svými velkými výročními koncerty. „Je jedno kolik slavíme let, ale naši fanoušci si zaslouží oslavy tak velkolepé, jako bychom slavili minimálně o sto let víc,“ říkal před turné kytarista Petr Lebeda.

Samotnému koncertu Rybiček 48 tak předcházelo promítání humorného dokumentu o historii a vzniku kapely. To doprovázely bouřlivé ovace publika, kdykoli se na plátně objevil některý ze čtyř muzikantů připodobněn k určité světové historické postavě posledních 115 let. Pak už spadla opona a Rybičky 48 nastoupili za doprovodu pyro efektů s peckou Emily.

Předešlou letní sezonu kapelu na festivalech doprovázela právě významná ohňová a pyrotechnicky nabitá show, kterou se podařilo kompletně přenést i do prostor pražského Fora Karlín. Prvním řadám tedy muselo být pořádné horko. Navíc od samotného počátku fanoušci pařili, co jim síly stačily.

Setlist kapela sestavila z klasických největších hitů, bez nichž by se koncert neobešel, ale i ze starších songů v podobě Reality show, Filmová hvězda či Amores Perros. Na pódiu se objevil také spřízněný muzikant, a hlavně kamarád, Pekař. Společně si střihli hit Léto a v doprovodu Rybiček pak Pekař zazpíval i svůj megahit Bůh. Dorazila také Bára Zemanová a píseň Zamilovaný/Nešťastná tak byl zase jednou ke slyšení v originále naživo.

Velkou oslavu kapela Rybičky 48 zakončila příhodně skladbou My ještě nejsme starý. Ale aby taky byli, vždyť přeci oslavili teprve 115 let existence!

Užili jste si koncert? Kapela minimálně na jaro 2018 totiž vyhlásila koncertní pauzu.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.