S Pokáčem si zpíval vyprodaný Palác Akropolis

Pokáč, Palác Akropolis 2018 | Foto: Lukáš Loužecký, MonsterMusic

Písničkář Pokáč byl v minulosti již mnohokrát nominován v kategoriích Objev roku v různých hudebních oceněních. Jeho nejnovější album Vlasy sklidilo úspěch, a tak se ani není čemu divit, že byl koncert v Paláci Akropolis vyprodaný už několik týdnů předem.

Celý večer otevřela ostravská rodačka Petra Göbelová, která si zahrála před zcela zaplněným klubem. Během svého vystoupení písničkářka odehrála velmi líbivý a vtipný repertoár, který se příjemně poslouchal a navodil i odlehčenou atmosféru.

Pokáč poté nastoupil s mírným opožděním, ale jeho vtipy a především humorné texty na menší skluz daly rychle zapomenout. On sám se s ostatními vesele zasmál, povyprávěl nějaké ty vtipné historky a nechyběli ani hosté – Petra a poté i Kateřina Marie Tichá.
Oblíbená skladba Mám doma kočku zazněla už v první polovině večera, a jak se koncert lámal, nastala i chvilka vyhrazená pro jeho charakteristické ukulele. Tím pádem nechyběla ani velmi humorná a pravdivá píseň Rád chodím na poštu. Pokáč během večera představil i novou tvorbu. Nejvýraznější novou písní pak byla Úplně levej, kdy se fakt všichni od srdce nasmáli. Během svého setu zahrál i Vymlácený entry, což byla první písnička, ke které Pokáč natočil videoklip. Na takřka samém konci si fanoušci vyskandovali taky Pohádku.

Tímto večerem Pokáč uzavřel své úspěšné jarní turné a je třeba uznat, že se koncert vyvedl. Nechyběl především vtip, a tak člověk odcházel s lepší odlehčenou náladou, než se kterou na koncert přicházel. Možná jeho texty nejsou dokonalé, ale takový jeho záměr asi ani není. Chce vás pobavit a to se mu skvěle daří.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.