Seether s novým albem rozeskákali celou Flédu

Seether | Zdroj: fanart.tv

Po své zastávce v Praze přijeli jihoafričtí rockeři Seether společně se Sons of Texas a LTNT i na brněnskou Flédu. Představili tam tak své zbrusu nové album, jenž vyšlo letos v květnu.

Večer zahajovala americká formace Sons of Texas, jež letos plánuje vydat svou druhou studiovku a svým energetickým, byť velmi krátkým setem rozproudila první příchozí návštěvníky. Po krátké pauze pak nastoupili LTNT, kteří jako existence z úplně jiného vesmíru na několik desítek minut ovládli Flédu svým skutečně originálním soundem. Alternativní trio z Londýna zkrátka ví jak zaujmout na první dobrou a jednalo se o velmi příjemné překvapení celého večera.

Okolo desáté pak za hřmění kytary na pódium konečně přišli Seether a rovnou na brněnské publikum vytáhli úvodní skladbu z letošní desky Poison The Paris, tedy Stoke The Fire. A od té doby se nezastavili, bez přestávky hráli jednu rockovou pecku za druhou. To se však ukázalo jako poněkud dvojsečné.

U rychlejších kousků nastavené tempo nedělalo žádný problém, publikum při nich bylo téměř neustále na nohou, rapidní zpomalení konkrétně třeba u Broken však do konceptu celého koncertu nezapadalo a zhruba v půlce patnáctipísňového setu tak nastalo i pár ne zrovna záživných momentů. S velkým finálem v podobě proslulé Fake It, nové Betray and Degrade a nakonec i Remedy ale veškeré minusy Seether zase rychle smazali a před půl dvanáctou se za potlesku s Českou republikou rozloučili.

Solidní a energetičtí rockeři Sons of Texas, výteční LTNT a třešnička na dortu v podobě Seether, kteří s novým albem zabodovali na plné čáře. To byl sobotní večer na Flédě, jenž můžeme s čistým svědomím i přes pár drobných much označit jako opravdu povedený.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.