Skillet otřásli brněnským Semilassem

Skillet | Foto: Michael Kotzur, monstermusic

Fenomenální skupina z Memphisu Skillet se v rámci svého evropského turné předvedla 30. listopadu v brněnském Semilassu. Celá show proběhla na výbornou a příjemně překvapila i předkapela Red Sun Rising.

Tato neskutečná podívaná se konala v malých prostorech kulturního centra Semilasso, což bylo pro vysokou návštěvnost lidí velmi překvapující. Před budovou stála obrovská fronta fanoušků již dlouho před otevřením, tudíž, kdo chtěl stát vepředu, musel čekat dlouhé hodiny. V malých prostorech uvnitř pak propukla davová tlačenice – šatny byly narvány k prasknutí, lidé se rvali dopředu a všude vládl chaos.

Red Sun Rising se poprvé Brnu představili s písněmi Emotionless a Amnesia. Dav šílel a užíval si jedinečný rockový a hard-metalový nářez v podání zpěváka Mikea Protiche. Ten překvapil svým originálním a přitom velmi přirozeným projevem. Skákal po pódiu, užíval si každou vteřinu a dostával do varu všechny přítomné. Ani ostatní členové skupiny však nezaháleli a sršeli neuvěřitelnou vášní a energií. Naprosto si tak podmanili české publikum a zapsali se u nás jako nový, leč zajímavý rockový objev.

Po krátké pauze nastoupila konečně ta slavná, přímo fenomenální čtveřice Skillet, ovšem s doplněním o jednoho člena v masce, který doprovodil pár písní se svým instrumentem. Vystoupení započali jednou z jejich nejnovějších písní, a to Feel Invincible. Rozvášněný dav doslova šílel. Lidé už od počátku skákali, výskali, tleskali a někteří bohužel i pogovali.

Skillet ve svém dvouhodinovém vystoupení zahráli spoustu písní z nové desky Unleashed, mezi kterými nechyběla už zmíněná Feel Invincible a jejich zatím poslední píseň s videoklipem Stars. K radosti všech posluchačů prokládali novější písně i těmi staršími. Nechyběly zde písně jako Monster, Sick Of It, Not Gonna Die, Whispers In The Dark a Comatose. Na úvod písně Hero, frontman skupiny John Cooper připomněl, že jsou křesťanská kapela a věnovali tuto píseň Bohu jako tomu největšímu hrdinovi. Každý posluchač tak měl možnost zcela jedinečného zamyšlení nad sebou i svým životem přímo v rámci koncertu.

Určitě je na místě vyzdvihnout práci frontmana i ostatních členů skupiny s publikem. John Cooper neváhal a navazoval oční kontakt nejen s lidmi z prvních řad a sdílel tak hudbu a radost z ní se všemi. Skvělá byla i Jen Ledger, což však není žádnou novinkou, jelikož jsme se o jejích schopnostech a talentu mohli přesvědčit i na letošním Rock For People. Ta vypadala, jako by veškerou energii vkládala především do svého hudebního projevu.

Fotoreport z akce: Skillet a Red Sun Rising – 30. 11. 2016, Brno

Účinkující před poslední písní odložili své nástroje a odešli, čímž vzbudili podezření, že je koncert u konce, na závěr však zahráli jeden z jejich největších hitů The Resistance z alba Unleashed.

Fantastickou atmosféru z koncertu Skillet si můžete užít letos ještě jednou, a to v Malé sportovní hale v Praze už 4. prosince. Vstupenky jsou stále k zakoupení v síti GoOut.


Napište komentář

Petra Besedová
O Petra Besedová 30 Článků
Bydlím u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji, je mi 18 let a právě studuji 4. ročník pedagogického oboru. V budoucnu bych se ale moc chtěla věnovat psaní, a to především v kulturní oblasti. K hudbě mám moc blízko. Zpívám ve sboru, akorát s tím hudebním nástrojem mi to nikdy nešlo. :D Můj vkus bych nazvala "náladovým", poslouchám vše, co mě zaujme od Beatles přes Rolling Stones, Nirvánu, až po třeba The Pretty Reckless, Skillet, Jelena, Slzu, Taylor Swift, Selenu Gomez... A mohla bych pokračovat dál. :) Kromě hudby mám moc ráda běh, pečení, čtení a také toulky po kavárnách. :)