Start Sázavafestu absolutně ovládli Kryštof, kapela This málem hrála místo rocku hity od táboráku

Richard Krajčo a Kryštof, Sázavafest 2018 | Foto: Jan Kučera, MonsterMusic

Headlinerem prvního dne Sázavafestu byla kapela Kryštof. Ve velkém stylu tak festivalu pomyslně popřála k plnoletosti za doprovodného chorálu tisíců fanoušků. Vystoupili taky Poetika, Mandrage nebo v pozdních nočních hodinách bavila havířovská kapela Nebe.

Včerejší zahájení 18. ročníku Sázavafestu sužovaly tropické teploty. Na čtyřech stagích se během dne vystřídala směska kapel různých žánrů, počínaje od melancholické víly Emmy Smetana přes rockové bandy Doga This až po jednu z nejpopulárnějších českých kapel – Kryštof.

Fotoreport: Sázavafest – Kryštof, Poetika, Emma Smetana a další, 26. 7. 2018, Světlá nad Sázavou

Hlavní stage Hitrádia Vysočina včera krátce před čtvrtou odpoledne odstartovala s kapelou Emma Smetana. Kdo tedy ještě nebyl v pracovním procesu a dorazil na festival v odpoledních hodinách, naskytla se mu vcelku pěkná příležitost chillovat někde pod stromem na dece za doprovodu vláčného vystoupení talentované zpěvačky.

Zámecký lesopark ve Světlé nad Sázavou je tím, co Sázavafest činí jedinečným. Možná proto se stal u mnohých skupin festivalových fanoušků oblíbeným natolik, že se tam vracejí už poněkolikáté – viz známá partička námořníků.

Sázavafest je opět jedním z těch, kteří se pyšní certifikátem Čistý festival, a tak na něm najdete i oblíbenou REC.stage. Ta dává prostor také buskingu, který se poslední dobou stává velmi populární i u nás v Česku. Na stagi tak byla v určité chvíle volná scéna pro návštěvníky – a bude tomu tak po všechny festivalové dny.

Z rockové party k táboráku

REC.stage ale včera mimo to nabídla například vystoupení rockové bandy This. Někdo by možná řekl, že by kapele slušelo větší pódium, jiný by zase ocenil právě onu komorní atmosféru. Každopádně ale bylo o zábavu postaráno, a to i díky výpadkům elektřiny. Kapela kolem známého herce Vojty Kotka na pozici baskytaristy byla sice ready na kytarový večírek, avšak po technických problémech na stagi se dokázala rychle „přetransformovat“ v táborákové country a zase zpět. Improvizace holt kapele šlape na jedničku.

Headlinerem a hlavním tahákem prvního festivalového dne ale byla populární kapela Kryštof. Richard Krajčo si se svou smečkou udělal zastávku mezi oblíbenými Kryštof kempy ve Světlé nad Sázavou a ve zhruba osmdesátiminutovém setu si s nimi pokorně a nahlas zazpíval takřka celý festival. Nechyběly nejznámější hity Atentát, Obchodník s deštěm, Cosmoshop nebo aktuální singl Zůstaň tu se mnou. Nutno dodat, že po loňském headlineru v podobě Thomase Anderse z Modern Talking šlo u Kryštof o českou sázku na jistotu! Atmosféra koncertu byla mrazivá a tak to má minimálně u hlavní hvězdy být.

Dnes se těšíme na No Name, Mig 21, Jelen nebo Rytmuse.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.