The Rasmus ve Velkém sále Lucerny odehráli legendární desku Dead Letters

The Rasmus - Sono, Brno 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Pro finskou skupinu The Rasmus není Česká republika vůbec neznámá. Během posledního roku odehrála koncert například v brněnském Sonu nebo ve Foru Karlín na oslavách rádia Evropa 2. Tentokrát se kapela vrátila do Prahy s kompletní deskou Dead Letters a českým předskokanem.

Kapelu The Rasmus do světa vystřelily hitovky jako In The Shadows nebo Guilty, které se objevily až na páté řadové desce Dead Letters. A právě s ní nyní skupina oslavila patnácté výročí tím, že na turné desku kompletně přehrála.

Rozhovor: Courtney Barnett: Některé skladby píšu i 5 let, fanouškovské zpovědi bývají dechberoucí

Celý večer odstartovali čeští Eddie Stoilow. Ti jeli s The Rasmus kompletně celé evropské turné, což je velká pocta. Po jejich půlhodinovém setu a menší odmlce odstartovali kolem osmé večerní hlavní aktéři, v čele s charismatickým Laurim Ylönenem a jeho ikonickými péry ve vlasech.

První skladbou setlistu byla First Day of My Life a hned na to zazněla největší hitovka In The Shadows. V polovině setu The Rasmus přešli na akustickou část. Při ní v intimní atmosféře zazněly skladby Sail Away, Liquid a také No Fear. Ty u fanoušků sklidily bezkonkurenčně největší úspěch.

Ač se rozhodně jednalo o vydařenou show, pražský sál se z představení finské formace neposadil na zadek. Ať už šlo o minimální chemii mezi kapelou a publikem, nebo například balkóny s neaktivními fanoušky, vystoupení The Rasmus prostě chybělo něco, čím by se vymanili z koncertní průměrnosti a zvládli diváky lépe oslovit.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 360 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.