The Wombats dokázali, že ani novému albu nechybí koncertní energie

The Wombats | Zdroj: wegow.com

Indie rocková skupina The Wombats se vrátila přibližně po dvou letech do Lucerny, i tentokrát v rámci tour k nejnovějšímu albu. V klubu se tak sešla spousta stejný tváří jako tehdy a spolu s nimi se novější fanoušci postarali o atmosféru, kterou doprovodila vyprodaná koncertní show.

Akci relativně brzo startovala kapela The Night Café a po ní druhý support, The Magic Gang, kteří si své první představení u nás očividně pořádně užívali, stejně jako samotné publikum.
Přesně v osm nastoupila liverpoolská indie trojice The Wombats. Ta od začátku dostávala diváky do varu jak staršími hity, tak skladbami z nové desky Beautiful People Will Ruin Your Life. I když u nových věcí to nejdřív vypadalo, že nebudou až tak oceněny, po chvíli se i tenhle pocit vytratil. Songy jako White Eyes nebo Lemon to a Knife Fight přesvědčily každého, kdo o novém albu stále trochu pochyboval, že jsou stejně živelné jako ty starší.

Skladby jako Kill the Director nebo Moving to New York zase navodily pořádnou dávku nostalgie. Přece jenom je deska A Guide to Love, Loss & Desperation na světě už přes deset let. Zrychlená verze nestárnoucí pecky Let’s Dance to Joy Division zazněla jako poslední před přídavky. Ty pak tvořili oblíbené hity z tří posledních alb, Turn, Tokyo (Vampires & Wolves) a Greek Tragedy.

Čtěte také: The Wombats se na novém albu vrací se svou ověřenou klasikou

Pozornost by možná upoutávaly hravé vizuály, které běžely v pozadí, ale kluci s kytarami byli na pódiu natolik energičtí, že stejně padaly všechny oči jen na ně. Právě vizuální stránka koncertu ale byla vcelku novinkou od minulých představení. The Wombats se totiž v Lucerna Music Baru neobjevili zdaleka poprvé. Matthew Murphy (frontman, pozn. red) si to sám dobře pamatoval, když po prvních písních pobaveně konstatoval, že vzhledem k rozestavení klubu a pódia u nás pokaždé přemýšlí, kam se má vlastně dívat.

The Wombats tuzemskému publiku slíbili brzký návrat, což určitě potěší každého, kdo včera do Lucerny zavítal. Britská trojice znovu dokázala, jak moc si své vlastní show užívá a jak dokáže na hodinu a půl vytrhnout celý klub z reality.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz