Vánoční koncert The Snuff rozbouřil Lucernu za polské pomoci

The Snuff | Zdroj: Kateřina Postránecká

Celý večer probíhal pod taktovkou tuzemských The Snuff, kteří zahráli naposledy v tomto roce, a ještě k tomu na úterním koncertě v pražském LBM podpořili dobrou věc, a spojili své síly s českými, ale i polskými kapelami.

Koncert se uskutečnil 22. prosince v Lucerna Music Baru. Dveře klubu se otevřely již po 18. hodině večerní a celý koncertní večer začal přesně podle harmonogramu o hodinu později.

Podívej se na celou fotogalerii z koncertu The Snuff

Koncert otevřeli čeští F. A. King, kteří zaskočili za naplánované Nostrrromo. Ti z důvodu nemoci na poslední chvíli svou účast zrušili. F. A. King svůj crossover energicky rozjeli, bohužel ještě před poloprázdným klubem, ale dělali, co mohli, aby občasné postávající skupinky aspoň rozhýbali. Slyšet jsme mohli např. písně Jednou, Cesta a Ze všech sil. Svou hudbu představili během 45 minut a poté s velkým díky opustili podium a přenechali ho X Core, jež bohužel potkal skoro předešlý osud, co se týče zaplněnosti klubu, jako F. A. King, ale tak slabé už to nebylo. I tak se jim povedlo lidi rozhýbat a úspěšně je bavit. Stejně jako předešlá kapela skončili na minutu přesně a už v tu chvíli se dalo očekávat, že scénář pojede přesně podle předem stanovených časů, čemuž se nedá divit, protože line up měl skončit až těsně před půlnocí.

Uprostřed celého hudebního klání této noci nastoupili na stage The Snuff, aby předali šeky s vytěženými penězi, jenž poslouží nemocným dětem.

Po předání šeků přišla po kratší pauze opět na řadu hudba, přičemž druhou polovinu odstartoval polský tandem. Prvními v řadě byli Bimber Poland, kteří to rozjeli ve stylu rock’n’rollu a punku, a k jejich štěstí se v klubu objevilo zase o něco více nových příchozích. Během celého vystoupení udržovali sál v rozjuchané náladě, kterou měla tak trošku na svědomí předchozí kapela. Předposlední hvězdou celého line upu byli taktéž polští Clock Machine. Ti jsou ve své zemi aktuálně na špici popularity a vůbec nebylo na škodu, že ve srovnání s ostatními interprety působili trošku utahaněji. Dodávali svému vystoupení určitou progresivitu a především hloubku celé hudby, která do sebe zapadala jako dokonalé puzzle, a posluchačům utkvěli v paměti i uších určitě nejvýrazněji.

Úderem jedenácté hodiny rozezněli své nástroje celý večer napjatě očekávaní The Snuff, kteří vtrhli na podium před zaplněný Lucerna Music Bar a s absolutní vervou pálili jeden lepší song za druhým, přičemž během celého svého představení ani trošku nepolevili. Od prvních chvil bylo jasno, kdo je tady doma, však jim jejich fanoušci maximálně zobali z ruky. Nutno zmínit, že The Snuff si potrpí na detaily. To bylo poznat nejen na jejich prezentaci vlastní tvorby, ale také na jejich image. Ta se opírala hlavně o černou barvu, roztrhané kalhoty nebo šmouhy po jejich pažích či obličejích. Těžko by se z těchto věcí dalo usuzovat, že se opravdu jedná o českou kapelu, působí totiž vším tím jako zahraniční umělci. Koncert měl dokonalý spád, nechybělo ani naprosto skvělé bubenické sólo uprostřed jejich setu. Velkou část koncertu s nimi odehrál i speciální host Roman BirkušThe Paranoid. Charismatický leader Marek Kučera se svými kumpány představil největší pecky ze svých dvou alb Requiem For Me a Lotus. Mezi zapamatovatelné skladby určitě patří Boxed In, 4th Room a nebo Life Essence. K té nedávno kluci natočili live videoklip. Po jednom přídavku proběhlo focení na podiu společně s fanoušky a celému večeru byl konec.

Celé hudební seskupení v podobě českých i polských kapel proběhlo s úžasnou lehkostí, kdy si návštěvníci vyznávající podobné styly určitě přišli na své. Velkým plusovým bodem bylo přesné dodržování line upu, a tak nedocházelo ke zbytečnému zdržování, jenž je na hudebních akcích na denním pořádku. The Snuff dokázali, že mají na to stát se uznávanou skupinou, mají co nabídnout a jejich účinkování v zahraničí se na nich podepsalo, samozřejmě jen v pozitivním slova smyslu.


Napište komentář

Karolína Kaufmann
O Karolína Kaufmann 371 Článků
Hudba je život! I po těch letech se jí nevzdávám ani teď, kdy už je v dosavadním životě těžší si na ni udělat pořádně čas a věnovat se jí. Miluju punkrock, rock (na tom jsem vyrostla), určité odnože metalu, ale stejně tak mám občas chuť na vážnou hudbu nebo ska. Prošla jsem přes iPunk.cz, MonsterMusic.cz, musicserver.cz a nyní jsem zpátky v Monsteru, který mi je nebližší.