Easy Steps: Na pokračování EP si ještě musíte počkat

Easy Steps | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Už je to nějakou chvilku, co o sobě ostravští kluci z Easy Steps dali vědět. A tak jsme si s hlavním zpěvákem Vláďou a Vaškem, kterého známe zpoza bicích, popovídali o spolupráci s Taurus Records, křtu nového EP, koncertování a dalších plánech. Nakonec taky prozradili pár tajností. Který z kluků by byl radši plešatý?

Naposledy si s vámi naše redaktorka povídala, když bylo vaše EP Zvukoprázdno čerstvě na světě. Následně jste vydali videoklip k písni Nekonečná a chystali jste se na křest. Jak se vám koncert povedl a líbil?

Vláďa: Za mě byl koncert suprový. Že bychom se obešli bez nějakých technických problémů, to úplně ne, ale na tyhle koncerty se vždycky přijde podívat spousta lidí, kteří se na nás těší, a to je hned znát nejenom v hledišti, ale i na pódiu.

Vašek: Ta energie a spokojenost, která na těchto našich koncertech panuje, by se dala krájet. Já sám se na začátku dostanu do transu a probudím se z něj až v šatně.

Fotoreport: Easy Steps, 7. 4. 2017, Cooltour, Ostrava

I jiných koncertů jste celkově neměli zrovna málo. Měli jste čas na tvorbu nové hudby, nebo vás zaměstnávaly čistě nehudební záležitosti?

Vláďa: Občas se nějaké nové náznaky objevily, ale na pokračování našeho EP si budeme muset ještě nějakou dobu počkat. Moc času na to opravdu nebylo.

Vašek: Ono právě toto léto, a vlastně už od května, se nám ty koncerty začaly nějak sypat, promotéři se sami ozývali, něco jsme si sehnali i sami, takže maximální spokojenost. Na všech akcích si nás pochvalovali a už máme dokonce nějaké přísliby na další vystoupení, tak jsme zvědaví.

Můžete prozradit, co teď tedy po nahrávání s Taurus Records chystáte?

Vláďa: My bychom moc rádi ve spolupráci pokračovali. Vize je taková, že by se ze čtyřstopého EP mohlo udělat plnohodnotné album…

Vašek: … do kterého už máme něco poskládáno, ovšem není to nic jednoduchého.

Máte před sebou momentálně nějaký menší cíl, kterého byste chtěli dosáhnout? Koncert v určitém klubu, nebo se nějak dostat do toho českého mainstreamu, objevit se v rádiu nebo snad i v hitparádě?

Vláďa: Pro mě je to rozhodně rádio anebo klip v televizi.

Vašek: Kromě zmíněného bych byl určitě rád za nějaké hodně povedené turné.

Jaký vlastně máte sami názor na mainstream a hudbu podporovanou českými rádii?

Vláďa: Mně osobně nevoní snad jen ta repetitivnost rádiového obsahu. Je mi jasné, že nemůžu chtít, aby rádio hrálo jen ty písničky, které se mi líbí, ale nechce se mi věřit, že je nutné pouštět pořád dokola 4 skladby třicetkrát denně. Trošku samozřejmě přeháním a kdyby takhle cyklovala nějaká naše písnička, tak bych samozřejmě mluvil jinak. (smích) Jinak si dokážu i na české scéně najít v každý moment nějaký kousek, který si kdykoliv rád poslechnu. Přestože zahraniční interpreti jsou mi stále o dost bližší.

Vašek: Když jsou aktuální hity zajímavé, tak mi „repetititamto“ vůbec nevadí, ale jsou umělci a konkrétně jejich alba, která obsahují spoustu povedených skladeb, které se třeba do éteru nedostanou a to mě dost mrzí, protože si je pak musím pouštět jen přes Spotify. A víte, jaké to někdy s těmi bezdrátovými zařízeními je. (smích) Každopádně za stanici, která by se více zaměřovala ať už na české, nebo zahraniční nemainstreamové umělce, jako třeba Fast Food Orchestra, Muse, Unkle nebo Tata Bojs, bych byl docela rád, ačkoli bych sám rád od mainstreamu patřil. (smích)

Z vašich sociálních médií se o vás něco málo dovídáme, minimálně to, že se nebojíte srandy. Mohu vás tedy potrápit pár zajímavými otázkami? Chtěli byste radši umět ovládat vodu nebo oheň?

Vláďa: Oheň! Dovedete si představit tu fireshow na pódiu? Z vody by lidi tak odvaření nebyli.

Vašek: Asi vodu. Aktuálně jsem větší fanda Aquamana z Justice League než Pyra z X-men, ale ne vždy tomu tak bylo.

Byli byste radši měsíc bez internetu nebo bez sprchy?

Vláďa: Měsíc bez internetu bych měl za odměnu, ale měsíc bez sprchy bych taky vydržel. (smích)

Vašek: Jednoznačně bez netu!

Přáli byste si víc už nikdy nečekat v zácpě nebo už nikdy nemít rýmu?

Vláďa: Co bych to byl za chlapa, kdybych se nebál rýmy. A stání v koloně je radost, když z rádia hraje dobrá hudba.

Vašek: Rozhodně nečekat v zácpě, kolony, fronty nebo třeba čekání na autobus jsou moje noční můry. Ztracený čas mě dokáže udělat i smutným.

Byli byste radši plešatí nebo měli do konce života jeden špatný účes za druhým?

Vláďa: Určitě pleš. Nechybělo moc a nechal jsem si hlavu oholit, kdyby mi přítelkyně neřekla, že mám „blbý tvar hlavy“. (smích) Ale špatný účes je noční můra.

Vašek: Raději špatné účesy, pleš bych teda nezvládl a to si na tvar hlavy stěžuje jen moje maminka a to už od porodnice. (smích)

Snědli byste radši mrtvého brouka nebo živou žížalu?

Vláďa: No fuj. Žížalu. Z představy nožiček mezi zuby mám husí kůži.

Vašek: Já mám asi chuť na obojí, takže je mi to docela jedno. (smích)

Cestovali byste časem radši do minulosti nebo budoucnosti?

Vláďa: Přemýšlím jestli vzhledem k tomu jak se vyvíjí momentální situace by to nevypadalo hodně podobně. (smích)

Vašek: Raději bych si znovu přehrával dobré zážitky nebo události, které znám a chtěl bych se znovu, nebo vůbec podívat, jak probíhaly. Bitva u Thermopyl, Spartakovo povstání, první koncert The Beatles, moje osmnáctiny (měl jsem na nich ohňostroj a zajímalo by mě, jaký byl). Budoucností bych se rád nechal překvapit.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.