Vyhrajte vstupenky na showcase festival Nouvelle Prague (ukončeno)

Nouvelle Vague 2013 | Zdroj: PR

Již tento pátek a sobotu proběhne v areálu pražského pivovaru Staropramen druhý ročník showcase hudebního festivalu Nouvelle Prague, který je určen k odborné diskuzi  i pro širokou veřejnost. Loni byl Nouvelle Prague ve své kategorii na oborové soutěži vyhodnocen jako nejlepší na světě. I letos se tu sjedou atraktivní nové zahraniční i české kapely, promotéři největších evropských festivalů a hudební producenti z celého světa. Soutěžte s námi 2×1 vstupenku.

Loňský první ročník zaznamenal velký úspěch. Akce je v České republice svým formátem stále zatím poměrně novátorská. Setkávají se zde jednak špičkoví profesionálové z hudební branže, ale zároveň je Nouvelle Prague díky bohatému programu lákavý pro širokou posluchačskou veřejnost. „Nouvelle Prague si klade za cíl především otevírat obzory, a to nejen hudebním fanouškům, kteří mohou objevovat nové interprety, ale také profesionálům z hudebního průmyslu. Ti budou mít v průběhu dvoudenní, špičkově obsazené konference možnost v tematických panelech diskutovat s renomovanými odborníky z domova i ze světa,“ říká Štěpán Suchochleb, ředitel festivalu.

Nouvelle Prague si hned po svém loňském prvním ročníku odnesl z Velké Británie ocenění pro nejlepší nový showcase festival ve světě, což se odrazilo na velkém zájmu panelistů ze zahraničí o účast na letošním vydání. Na Nouvelle Prague tak letos přijedou agenti, promotéři, hudební žurnalisté a jiní profesionálové showbusinessu z devíti zemí, mezi nimi zástupci tak renomovaných organizací, jako je Glastonbury festival, Domino Records, Sziget festival, Bažant Pohoda či Sounds Australia.

Co se týká festivalové části, Nouvelle Prague showcase se jako jediný v Evropě zaměřuje převážně na zámořské kapely. Zaujmout se budou snažit The Plastics z Jihoafrické republiky, z Kanady přiletí rockoví Slow Down Molasses a velmi originální The Visit, z Austrálie do Prahy dorazí pop-rockoví Ball Park Music a již poměrně známí Calling All Cars a publikum se budou snažit roztančit elektroničtí Skyroads z Izraele. Ze zahraničí se však představí také belgičtí Balthazar v roli headlinerů a speciální host festivalu The Feud z Velké Británie.

Dramaturgie letošního festivalu však zaznamenala novinku, kdy možnost představit se domácím i zahraničním odborníkům dostanou čtyři tuzemské showcasové kapely. Na podiu Nouvelle Prague tak vystoupí Kittchen, který byl letos nominován na ceny Apollo za nejlepší album roku 2013, ostřílené táborské trio Please The Trees v čele s frontmanem Vaškem Havelkou, Vložte kočku, kteří si za svoji loňskou desku odnesli cenu Vinyla i Anděla v kategorii elektronické hudby, talentovaní olomoučtí Nylon Jail. Jako druhý headliner festivalu vystoupé domácí kapela Zrní. Ta na Nouvelle Prague pokřtí své nové album Následuj kojota.

Soutěžit můžete o 2×1 vstup na festival Nouvelle Prague, který se odehraje 7. a 8. listopadu v areálu smíchovského areálu Staropramen, a to tak, že odpovíte na jednoduchou otázku a stanete se našimi fanoušky na Facebooku.

Jak se jmenuje debutové album kapely Zrní?

a) Zrní

b) Voní

c) Sloni

Své odpovědi zasílejte na mail soutez@monstermusic.cz, do předmětu uveďte heslo Nouvelle Prague. Soutěž o vstupenky probíhá od pondělí 3. do čtvrtka 6. listopadu 2014. O výhře budete informováni e-mailem.


Napište komentář