8 rockových kapel, které letos zahrají na Aerodrome Festivalu a vy je musíte vidět

Limp Bizkit
Limp Bizkit | Zdroj: Aerodrome festival

Aerodrome Festival se nám rok od roku zvětšuje a s letošním ročníkem nabývá podoby, jakou jsme ještě nezažili. Tři dny doslova přeplněné zahraničními hvězdami všech kalibrů a scén ovládnou severočeský Panenský Týnec a abyste se ve všemi barvami hrajícím programu neztratili, vybrali jsme pro vás 8 rockových kapel, na které zkrátka musíte dorazit ať se děje, co se děje.

Bullet For My Valentine – čtvrtek 28. června, 20:15

Jen málo metalovým kapelám se po přelomu tisíciletí podařilo tolik zasáhnout hudební scénu, jako Bullet For My Valentine. Britská skupina patři mezi jedny z těch, kterým se podařilo definovat celý nový žánr a nejenže se od vydání alba Poison v roce 2005 řadí mezi absolutně nejúspěšnější kapely současnosti, ale též od té doby zdařile koncertuje po celém světě a nezapomíná ani na své české fanoušky, které letos oblíbená čtveřice navštíví už celkem po čtvrté.

Parkway Drive – čtvrtek 28. června, 22:30

Zatímco většině z nás se pod pojmem australský rock vybaví kapely jako AC/DC či Airbourne, tito protinožci z Byron Bay to vzali trochu z jiného konce. Byť se svým pojetím metalcore pokoušeli prorazit již od roku 2005, až teprve nedávná léta jím zařídila uznání mezi metalovou scénou – a to dokonce až takové, že budou Parkway Drive headlinovat rockovou stage prvního dne letošního Aerodrome.

Od kapely, která se od roku 2010 v prestižním žebříčku Billboard 200 čtyřikrát umístila v první čtyřicítce, můžeme očekávat energetickou show přinejmenším stejně, jako jsou energetická její alba. Zkrátka tak můžeme počítat s tím, že zahajovací den bude na rockové stagi zakončen opravdovým nářezem.

Stone Sour – pátek 29. června, 22:30

Frontman proslulých Slipknot Corey Taylor k nám po předloňské show zamíří i se svým druhým projektem, Stone Sour. Šílený metalový sound v něm mění za hard-rockové střídání pohody a výbušnosti a přesně to od něj a jeho party můžeme čekat v noci druhého dne, kdy zakončí program na druhé hlavní stagi. Kapela naváže na loňské úspěšné vydání alba Hydrograd a následné společné turné s Korn, kteří se na Aerodrome představili před dvěma lety, kdy byli hlavním tahounem ročníku.

Frank Carter & The Rattlesnakes – sobota 30. června, 14:00

Program sobotního dne zahájí alternativní uskupení Frank Carter & The Rattlesnakes. Formace u nás měla vystoupit už v loňském roce jako předskokan nu-metalových Papa Roach, z důvodu psychických potíží frontmana ale došlo ke zrušení turné včetně českého koncertu. Frank Carter ale slíbil, že to českému publiku vrátí, a to v plné síle.

Se založením v roce 2015 se jedná o jednu z nejmladších kapel, jaké na Aerodrome letos potkáme. Ani pouhé tři roky existence ale nezabránily tomu, aby si Frank Carter & The Rattlesnakes s jejich osobitým pojetím rocku získali fanoušky po celém světě a s loňským, v pořadí již druhým albem, se umístili na úctyhodné sedmé příčce v britské hitparádě.

Nothing But Thieves – sobota 30. června, 15:30

Fenomén – jiným slovem by snad ani alternativně rockovou kapelu z Essexu popsat nešlo. Po řádném vstupu na hudební scénu vydáním úspěšného singlu Wake Up Call v roce 2014 na sebe upozornili ještě nesčetněkrát, včetně populárních kousků Trip Switch, Sorry či Amsterdam.

Zatím naposledy pak letošní nahrávkou Crazy, která si sice tak velké ovace nezískala, i tak se ale kapele daří držet se mezi aktuálně nejoblíbenějšími interprety celé scény, přičemž proč tomu tak je ukázali Nothing But Thieves i koncem loňského roku, kdy předvedli velmi dobře přijaté vystoupení v České republice.

The Kills – sobota 30. června, 19:15

Méně je někdy více. Jsou sice jen dva, ale společně se dokázali dostat mnohem dál, než by se jiným podařilo i ve trojnásobném počtu. Alt-rockové duo The Kills, složené z kytaristy Jamie Hince a zpěvačky Alisson Mosshart, známé mimo The Kills i z působení v projektu The Dead Weather s multiinstrumentalistou a rockerem Jackem White, v České republice za svou dlouholetou historii vystoupilo pouze jednou, a to loni. O to více bude jejich koncert v poslední červnový den unikátní, při nejmenším alespoň tak, jak unikátní sound si dokázali, byť jen ve dvou, vytvořit.

Nine Inch Nails – sobota 30. června, 21:30

Jejich hudbou se inspiroval proslulý David Bowie a jednu z jejich skladeb coveroval i samotný Johnny Cash. Až tak se podařilo industrial-metalovým velikánům Nine Inch Nails navždy ovlivnit hudební scénu a stejně jako jsou za geniální považovány jejich studiové počiny (připisované především tvůrčímu mozku kapely Trentu Razorovi), o pořádnou dávku hudební dokonalosti se dokáží s grácií postarat i při svých koncertech. Dvě ceny Grammy a nespočet nominací to ostatně jen potvrzují a čeští fanoušci se o tom budou moci přesvědčit už po páté, v 30. června v sobotu večer na Aerodrome Festivalu.

Limp Bizkit – sobota 30. června, 23:00

Break Stuff, Hot Dog, My Way, Rollin’, My Generation… a mohli bychom pokračovat donekonečna. Nu-metalová scéna z přelomu tisíciletí zajistila úspěch nespočtu kapel, jen několika z nich se ale podařilo udržet si popularitu i v současnosti a po jménech jako Korn či Linkin Park přiveze Aerodrome Festival do Česka i Limp Bizkit, hrdiny nejen teenagerských let generace Y.

Fred Durst s jeho vskutku charakteristickým vokálem a kytaristou Wesem Borlandem v zádech zakončí program rockové stage celého ročníku a zase po třech letech ukážou českým fanouškům, že ačkoli skupina vydala své poslední album v roce 2011, do hudebního důchodu se ještě rozhodně nechystá.

Aerodrome Festival pochopitelně bude hostit mnohem více interpretů, než osm námi zmíněných. Z těch největších hvězd se objeví třeba Lana Del Rey, Wiz Khalifa nebo Macklemore a celou stage budou mít vyhrazení i čeští umělci jako Lenny nebo Marpo. O zábavu tak budou mít postaráno i ti, kteří tvrdým kytarám zrovna neholdují. Vstupenky jsou k dispozici na oficiálním webu akce, a to od 849 do 7500 Kč.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.