8 zajímavostí o Lennym Kravitzovi, které jste možná nevěděli

Lenny Kravitz | Zdroj: lui.cz

Kytarista, zpěvák a herec Lenny Kravitz brzy vydá své nové album Raise Vibration a v červnu dokonce navštíví Českou republiku. Za svou dlouhou kariéru se proslavil po celém světě a jeho jméno zná snad každý. Tady je však několik věcí, které jste o tomto talentovaném hudebníkovi možná nevěděli.

První píseň napsal, když mu bylo sedm

Lásku k hudbě choval už od útlého dětství. Ve třech letech si z pánviček, pokliček a hrnců vytvořil improvizované bubny a v pěti letech se rozhodl, že se stane hudebníkem. Začal se učit hrát na opravdové bicí a později i na kytaru. Rodiče jeho sny podporovali a často ho brali na nejrůznější koncerty, které ho inspirovaly k napsání své vůbec první písně, když mu bylo pouhých sedm let.

Jeho matka hrála v televizním seriálu The Jeffersons

Když se Kravitzova matka Roxie Roker objevila v americkém sitkomu The Jeffersons v roli Helen Wills, zbořila všechny rasové bariéry. Hrála zde totiž polovičku multikulturního páru a nechala tak lidi věřící předsudkům zírat s otevřenou pusou. Zde také můžeme najít odpověď na to, kde se asi v Lennym vzal ten herecký talent, jelikož i on se v několika filmech ukázal.

Začínal pod jménem Romeo Blue

V začátcích své kariéry se Lenny představoval pod pseudonymem Romeo Blue. Inspiroval se Davidem Bowiem a začal nosit modré kontaktní čočky a rovné vlasy. Pod tímto jménem se dokonce oženil za herečku Lisu Bonet, se kterou měl později i dceru Zoe. Romea se ale na požádání svého manažera po několika letech vzdal a nakonec začal vystupovat pod svým pravým jménem.

Napsal píseň o Nicole Kidman

Mezi Lennyho partnerky patřily například modelky Adriana Lima nebo Vanessa Paradis. V jednu chvíli byl dokonce zasnoubený s australskou herečkou Nicole Kidman, se kterou se však v roce 2004 rozešel. A právě o ní je jedna z jeho písní. Jmenuje se Lady a Lenny zde opěvuje svou lásku k ní a popisuje její krásu a eleganci.

Slash a Nicolas Cage byli jeho spolužáky

Kravitz chodil na střední školu Beverly Hills v Kalifornii. Společně s ním ji navštěvovali také kytarista Slash nebo herec Nicolas Cage. V tu dobu se mimo jiné Kravitz začal hodně zajímat o rockovou hudbu a obdivoval kapely jako Rolling Stones, Aerosmith nebo Black Sabbath.

V jednu dobu kouřil tolik marihuany, že si najal osobního baliče jointů

Když Lenny cestoval po nejrůznějších zemích a odehrával tam koncerty, často si při tom zapálil i nějakého toho jointa. Médiím později prozradil, že v jednu chvíli byl na marihuaně tak závislý, že si dokonce najal osobního baliče, aby se on sám nemusel balením zdržovat.

Čtyři roky držel celibát

Nějaký čas Lenny zastával filosofii celibátu a sám se ho i držel. Po rozvodu s bývalou manželkou Lisou se rozhodl, že si na tu pravou ženu počká a do intimností se pustí až po svatbě. Bylo to pro něj však těžké a po čtyřech letech svůj slib nakonec porušil.

Lenny Kravitz je křesťan

Jelikož je poloviční žid a poloviční černoch, víra pro něj prý byla vždy velice důležitá. Sám o sobě tvrdí, že je křesťan a tomuto tématu se věnuje například i ve svém albu Baptism. Jeho záda dokonce zdobí tetování, které říká: „Mé srdce patří Ježíši Kristu.“


Napište komentář

O Andrea Kuttelwascherová 32 Článků
Jsem osmnáctiletá introvertní extrovertka, které v žilách koluje kofein a hudba. Mluvím plynným sarkasmem a pokud mě někde nenajdete se sluchátky v uších, nejspíš se právě potím na tanečním parketě. Pokud jde o hudbu, mezi mé oblíbené kapely patří: Bring Me The Horizon, Parkway Drive, Architects, Asking Alexandria, Linkin Park nebo třeba Green Day.