Gerard Way zveřejnil cover písně Superstar od Carpenters jako vzpomínku na My Chemical Romance

Gerard Way | Zdroj: rollingstone.com

Gerard Way, bývalý frontman kapely My Chemical Romance, zveřejnil několik let starou cover nahrávku písně Superstar od Carpenters, která podle jeho slov vznikla v době, kdy kapela byla uprostřed procesu nahrávání slavné desky The Black Parade.“Tahle nahrávka vznikla ve stejný den, kdy jsem nazpíval song Cancer. Sloužila mi k rozezpívání. Tenkrát jsem se často rozezpívával písněmi od Carpenters,” vzpomíná bývalý zpěvák kapely My Chemical Romance na svém twitteru. Podle jeho slov nahrávka vznikala právě během procesu nahrávání jejich nejslavnějšího alba The Black Parade. “Vyvolává to ve mně spoustu vzpomínek. Tohle je jeden z nejsmutnějších songů,” pokračuje Gerard a dodává, že kapela dokonce uvažovala o zařazení písně na samotné album. “Měli jsme ale až moc songů. V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že BP bude dvojalbum.”

Album The Black Parade, které vyšlo v roce 2006, bylo třetím a nejúspěšnejším albem kapely a podle slov samotného Gerarda přímo zapříčinilo rozpad kapely v roce 2013. “Skončit po Black Parade mi přišlo naprosto přirozené. Jít ještě dál pro mě znamenalo zrazování jakéhosi uměleckého citu, který jsem v sobě měl,” řekl Way v jednom z rozhovorů po rozpadu kapely.

V současné době se Gerard Way věnuje sólové kariéře. V roce 2014 vydal debutové album Hesitant Alien, které sklidilo veliký úspěch. Krom toho se věnuje i tvorbě komiksů.


Napište komentář

David Fischböck
O David Fischböck 166 Článků
Bydlím v Českém Krumlově. Studuji anglický a německý jazyk na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích. Miluju hudbu a hraju na kytaru. Moje nejoblíbenější kapely jsou: Green Day, Blink - 182, AFI, Placebo, MCR, Fall Out Boy...