Johnny Depp před Hollywood Vampires: Herec spolupracoval s Oasis i Marilynem Mansonem

Johnny Depp | Zdroj: style.yahoo.com

Jméno Johnny Depp se v našich končinách v poslední době skloňuje častěji, než kdy jindy. Proslulý herec nejenže čerstvě oslavil své 55. narozeniny, ale už pozítří vystoupí spolu s kapelou Hollywood Vampires na pražském Letišti Letňany. A byť se Deppovo angažmá v rockové kapele mohlo pro některé zdát překvapující, jeho hudební kariéra sahá historicky mnohem dál.

Pokud bychom se bavili čistě o studiových počinech, nedostali bychom se dál, než do poloviny 90. let. Jak ale sám Depp tvrdí, hudba ho silně ovlivňovala už v období puberty. Vedle všemožných experimentů s drogami se nynější kytarista Hollywood Vampires na konci sedmdesátých let rád zavíral do pokoje s kytarou, což vedlo k postupnému rozvinutí jeho umu a následně i k vystupování s kapelou The Kids, jejíž největší úspěch byla role předskokana na jednom z koncertů proslulých Talking Heads.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Světoví herci za mikrofonem a s kytarou v ruce

Od té doby si Johnnyho Deppa svět pamatuje hlavně jako jednoho z nejlepších herců své generace. Během zmíněných devadesátých let se ale k hudbě přeci jen vrátil. Prvně se v roce 1994 objevil na debutovém sólovém albu anglického celtic-punk umělce Shane MacGowana, aby o rok později vydal první a jedinou desku s alternativní superkapelou P.

V roce 1997 spojil herec síly s jednou z nejpopulárnějších kapel tehdejší doby, Oasis, a nahrál jim kytaru hned na dvojici songů – konkrétně Fade In-Out a Fade Away (Warchild Version). Netrvalo dlouho a zahrál si dokonce i s legendárním Iggy Popem, jehož song Avenue B s druhé strany desky Hollywood Affair též nese stopy Deppovy kytary.

Pozornost svého nynějšího spoluhráče, Joea Perryho, na sebe upoutal při nahrávání soundtracku k filmu Chocolat„Hrál tam nějaké věci od Djanga Reinhardta, o kterých jsem vůbec netušil… V některých směrech je lepším kytaristou, než já,“ pravil na jeho adresu Perry.

S tím se v nahrávacím studiu potkal Depp v roce 2012, kdy Aerosmith připravovali desku Music from Another Dimension!, kde však karibský pirát místo kytarových riffů poskytl druhý vokál na písni Freedom Fighter. Ještě tentýž rok nahrával i pro Marilyna Mansona, a to kytaru a bicí na jejich coveru písně You’re So Vain.

Spojení mezi Joe Perrym a Johnny Deppem však fungovalo i nadále. V roce 2013 byli oba pozváni do projektu The Manhattan Blues Project kytaristy Steva Huntera, kde spolupracovali na kousku The Brooklyn Shuffle a po Deppově účasti na několika filmových soundtraccích v následujících dvou letech se znovu sešli, tentokrát už i s Alice Cooperem jako Hollywood Vampires.

Hollywood Vampires vystoupí už ve středu 13. června na pražském Letišti Letňany, kde vystoupí jako předkapela legendárnímu Ozzymu Osbournovi. Spolu s nimi se tentýž den představí během odpoledne a podvečera ještě kapela Lords of Black a Jonathan Davis z Korn se svou sólovou deskou.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.