Největší pro a proti letošního Aerodrome Festivalu

Linkin Park, Aerodrome Festival 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Festival, který sice trval pouze jeden den, však zanechal stopy v každém návštěvníkovi a nabitým programem tak mohl konkurovat i českým několikadenním festivalům.

Pražské Letiště Letňany v neděli 11. června obsadilo na 30 000 milovníků kapel, jako jsou Enter Shikari, Simple Plan či Linkin Park a spousty dalších. Co se pořadatelům povedlo a co naopak míň?

Bezpečnost a důkladné kontroly

Zdály se vám vstupní kontroly přehnaně přísné? Vzhledem k hrozbám všeobecně ohrožujícím davové akce všude na světě byly důkladné kontroly na místě a velké plus přidáváme za zákaz selfie tyčí a podobně otravných předmětů, které zaručeně dokáží spoustě lidem zkazit zážitek.

Catering

Na poměry jednodenní akce byl festival velmi dobře zásoben jak jídlem, tak nápoji. Co je však nutno vytknout, jsou ceny. Voda rozlévaná do kelímků za 50 Kč v tak parném dni, bylo docela slušné šlápnutí vedle. Chyběly cisterny s vodou či hasiči, kteří by se postarali o zchlazení tisíců lidí vystavených po celý den přímému slunci.

Fotoreport: Aerodrome Festival 2017 obrazem

Line-up

V minulých letech na Aerodrome Festivalu vystoupili například Korn, Metallica či Billy Talent a letos se pořadatelům podařilo uvést kalifornské Linkin Park, jejichž fanoušci se v Česku načekali dlouhých 9 let, než si je mohli užít zase naživo. Celý festival měla v neděli zahájit skupina Mallory Knox, která kvůli dopravní nehodě v Německu nedorazila. Prvními vystupujícími tak byli punkrockoví Counterfeit, kteří si zahráli i pár skladeb navíc. Royal Republic po nich navázali se zábavnou show perfektně se hodící do perného dne a švédská čtyřka publiku, které s každou sekundou výtečně bavila, slíbila i další český koncert ke konci roku. Následovali Enter Shikari a rapper Machine Gun KellyPierre Bouvier s kapelou Simple Plan pak předvedl energický koncert a především skvělou komunikaci s českým publikem, kterou doprovázel i častým „Děkuji!“ a „Praho, miluji vás!“. Vrcholem celého dne pak bylo masivní vystoupení Linkin Park.

Čtěte také: Linkin Park v Praze odehráli strhující koncert

Umění přesvědčit

To, co se podařilo Linkin Park, se jen tak nevidí. I ten, kdo novou velmi diskutovanou desku One More Light zkrátka nemusí, byl kapelou během bezmála dvou hodin přesvědčen, že i popovější hity naživo velmi dobře fungují.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.