Poslechněte si Gunshot z nové desky Lykke Li

Lykke Li | Zdroj: facebook.com

Švédská indie popová diva Lykke Li vydává 5. května svou třetí studiovou desku I Never Learn. Nepoučitelná zpěvačka z něj pomalu odtajňuje střípky, tentokrát skladbu Gunshot, kterou zveřejnila spolu s textem na speciální stránce.

Singl I’m Good, I’m Gone z debutové desky Youth Novels, která vyšla v roce 2008, vystřelil Lykke Li mezi hvězdy svého žánru. Album si tehdy od kritiků odneslo samá kladná hodnocení a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. O tři roky později vyšla zpěvačce deska druhá, Wounded Rhymes. Singl I Follow Rivers, který zremixoval belgický DJ Magician, hrál v této pozměněné verzi dlouho i v éteru našich rádií.

Lykke Li nyní, o další tři roky později, přichází s třetím dlouhohrajícím albem I Never Learn. Pilotní singl No Rest For The Wicked známe už týden, nyní přišla řada na skladbu Gunshot, kterou je možné si poslechnout na speciálním webu.


Napište komentář

Petra Chromčáková
O Petra Chromčáková 153 Článků
Devatenáct let jsem prožila v Beskydech, nyní už delší dobu přebývám v Praze, kde studuju Elektronickou kulturu a sémiotiku. Momentálně se přechodně nacházím ve Švédsku, nejkrásnější zemi na světě. Mými největšími koníčky jsou film a hudba, proto jsem se před nějakou dobou rozhodla začít trochu psát a zavedlo mě to rovnou sem. Ze žánrů zvládám skoro všechno, nejvíc srdcovek je ale mezi kytarovkami. Nejzásadnější desky jsou pro mě Gorilla Manor (Local Natives), Funeral od Arcade Fire, War Stories od UNKLE a Mezzanine (Massive Attack).