TIP REDAKCE: B.U.M aneb Naděje domácí hip-hopové scény

B.U.M | Zdroj: facebook.com

Pokud do vašeho oblíbeného hudebního žánru spadá hip-hop, měli byste zpozornět. Své místo na tuzemské scéně si začíná slibně budovat nedávno vzniklé duo B.U.M z Prahy.  

Dvojice muzikantů obecně není na hudebním poli žádným nováčkem. Jan Graves Krčmář, jakožto rapper, textař a tvůrce hudby pro B.U.M, dále zaujímá post baskytaristy v pražské crossoverové formaci Five O’clock Tea. Jan Tori Novotný, působící jako DJ, beatmaker a také tvůrce hudby pro B.U.M, naproti tomu již spolupracoval s řadou hip-hopových umělců a prošel několika kapelami.

„Když padne oranžová, spíš šlapeme na plyn, místo abychom brzdili. Než dvakrát měřit, radši víckrát říznem. Je to pak všechno větší zábava. Máme rádi Daft Punk a Prodigy. Stejně jako vy. Pak nás inspiruje každej, kdo umí napsat nevšední text, synťákovym zvukem protne vesmír a basovejma frekvencema dokáže otevřít láhev šampaňskýho zespoda.“ 

„Nemyslíme si, že máme nejlepší flow, kterou každej krade a ani o sobě netvrdíme, že jsme největší králové týhle game. To ani nepatří mezi naše ambice, a proto #totonenihiphop. Co teda jsme? Bude nám ctí, když to budete zjišťovat prostřednictvím naší hudby, stejně jako se to skrz ni snažíme zjistit my sami,“ tohle se dočtete na oficiálním webu kapely.

Hudebníci mají na svém kontě zatím dva videosingly, přičemž pilotní skladbu s názvem Třináct představili teprve na začátku února letošního roku. Mixu a masteringu skladby se ujal David Pavlík a režie videoklipu se chopil Adam Kořínek.

Následující song Panoptikum ve featuringu s Nickem Groovesem pak vypustili o dva měsíce později. Kameru tentokrát obstaral Márty Novotný a mixu s masteringem se opět ujal David Pavlík. Všechny tracky skupina nahrává ve vlastním studiu v pražském Podolí.

Již teď se můžeme těšit, čím dalším tato energická dvojice překvapí.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.