TIP REDAKCE: Od rozpadu Mötley Crüe až po Sixx:A.M.

Sixx:A.M. | Zdroj: facebook.com/sixxammusic

Mötley Crüe byla americká heavy metalová skupina z Los Angeles. Její kořeny sahají až do roku 1981 a dodnes je považována za jednu z nejúspěšnějších metalových kapel vůbec. Mötley Crüe se však v minulém roce rozhodli svoji činnost po 34 letech ukončit a tak se bývalý baskytarista Nikki Sixx chopil příležitosti a naplno rozjel dnes již právoplatnou kapelu Sixx:A.M. se stabilními členy.  

Sixx:A.M. se dali dohromady v roce 2007 a jméno kapely je spojením příjmení všech tří členů. Kromě hlavního aktéra Sixxe zde dále působí DJ Ashba a James Michael. Ze začátku se mělo jednat pouze o krátkodobý boční projekt pro jednu desku, konkrétně soundtrack ke knize The Heroin Diaries. V autobiografické knize popisuje Nikki Sixx svoji drogovou závislost a nechává čtenáře nahlédnout do dávno zapomenutých deníků, které si vedl po jeden rok v dobách své největší slávy. První album tedy vyšlo pod názvem The Heroin Diaries Soundtrack a vykrystalizoval z něj úspěšný hit Life Is Beautiful.

O čtyři roky později pak vyšla jeho druhá kniha This Is Gonna Hurt, která volně navazuje na předešlé Heroinové deníky a je protkána Sixxovými fotografiemi, ke kterým muzikant dodává, jak snímky pořídil a proč jsou pro něj důležité. Začíná krátkou rekapitulací a ukazuje Sixxovu lásku k umění a hlavně k lidem. I tento počin doprovází stejnojmenné album. V roce 2014 trio navázalo v pořadí třetí studiovou deskou Modern Vintage.

Rok poté se Sixxova domovská kapela Mötley Crüe rozhodla ukončit svoji činnost a se svými fanoušky se rozloučila na nadcházejícím turné The Final Tour. Vůbec poslední koncert hudebníci odehráli v hale Staples Center v jejich rodném Los Angeles a to na Silvestra téhož roku. Při této příležitosti pustili do světa také zbrusu nový a zřejmě i poslední singl All Bad Things. Produkoval ho James Michael a podle jeho slov z něj udělali oslavu všeho, čím byli Mötley Crüe známí. Nikki Sixx se tedy chopil příležitosti a rozhodl se naplno věnovat kapele Sixx:A.M.

Jeho nadšení sdílel i uznávaný kytarista DJ Ashba, který proto v červenci roku 2015 oznámil odchod z Guns N’Roses. V bandě po boku Axla Rose působil zhruba šest let.

Kapelu v neposlední řadě tvoří i světově proslulý producent, skladatel a zpěvák James Michael. Kromě Mötley Crüe spolupracoval například s Papa Roach a s dalšími mnoha nejznámějšími rockovými kapelami. Sólově exceluje v singlu Learn To Hate You.

A že to hudebníci se Sixx:A.M. myslí opravdu vážně dokazuje také čtvrtá a zatím nejnovější studiová deska Prayers For The Damned Vol. I. Vyšla teprve v dubnu letošního roku a jak z názvu vyplývá, jde o dvojalbum. Podle kapely se jedná o nejtvrdší materiál, jaký dosud nahrála.

V minulosti kvůli vytíženosti členů v ostatních projektech Sixx:A.M. prakticky nekoncertovali, ovšem to se teď mění. Kapela má na svých webových stránkách naplánované koncerty až do prosince. Během turné je navíc doprovází dvojice vokalistek Amber VanbuskirkMelissa Harding a bubeník Dustin Steinke.

Zkušení hudebníci mají svým fanouškům rozhodně stále co nabídnout a již teď se můžeme těšit, čím novým tato velkolepá trojice překvapí.


Napište komentář

Patricie Hochmannová
O Patricie Hochmannová 142 Článků
Psaní hudebních článků na MonsterMusic je spolu s hrou na kytaru a navštěvováním koncertů mým největším koníčkem. Mezi mé nejoblíbenější tuzemské interprety patří Mandrage, Kurtizány z 25. Avenue, Wanastowi Vjecy, Devil's Autumn, Atari Terror, OVOCE, Imodium, Michal Hrůza, David Koller, Five O'clock Tea, ATMO music, Marpo, IronKap. Mezi zahraniční pak The Chainsmokers, Galantis, Krewella, Papa Roach, AFI, Three Days Grace, Bring Me The Horizon, Asking Alexandria, The Devil Wears Prada, Beartooth, Five Finger Death Punch, Sixx:A.M.