TIP REDAKCE: Top 4 covery Wish You Were Here + dva bonusy se Slashem

Pink Floyd | Zdroj: facebook.com

Rocková balada Wish You Were Here od britské kapely Pink Floyd je bezpochyby jednou z jejich nejznámějších písní. Není tedy divu, že se dočkala i řady coverů od populárních světových muzikantů a kapel, které vás můžou naladit třeba na pražský koncert jednoho z autorů skladby Rogera Waterse, na němž s velkou pravděpodobností tato skladba taky zazní a který se uskuteční 27. dubna v O2 areně.

Sparklehorse Feat. Thom Yorke

Jakékoli album coverů od Pink Floyd by se bez Wish You Were Here nedalo považovat za kompletní, takže tato skladba autorské dvojice Gilmour, Waters nemohla chybět ani na albu Us And Them – A Delicate Saucerful Of Pink Floyd Covers, které obsahuje předělávky písní od Pink Floyd v podání různých kapel, včetně jedné z nejlepších tribute kapel The Australian Pink Floyd Show. Wish You Were Here si tady ale střihli američtí Sparklehorse s hostujícím zpěvákem kapely Radiohead, Thomem Yorkem.

Europe

Kdo by neznal natupírované Europe, kteří se v osmdesátých letech zapsali do historie multifunkční hymnou Final Countdown. Tito švédští vlasáči toho však za svou dlouhou existenci dokázali bezesporu víc a přidali se i do seznamu kapel, jež do svého koncertního setlistu zařadily tuto nesmrtelnou rockovou baladu. A mimoto, že ji hráli akusticky koncertně, ji taky v roce 2008 zařadili do alba Almost Unplugged.

Avenged Sevenfold

O tom, že tuhle smutnou klidnou baladu dokážou zahrát i metalisti, přesvědčili své fanoušky v roce 2016 američtí Avenged Sevenfold na sedmém studiovém albu The Stage. Není však třeba se bát, že by skladbu příliš zdrsnili, atmosféra písně zůstává zachována a stává se tak jakousi poctou legendární kapele Pink Floyd.

Guns N’ Roses

Wish You Were Here nechyběla ani v setlistu hard rockové skupiny Guns N‘ Roses, která ji zahrála minulý rok v Rock In Rio a vystačila si bez Axlova ječivého zpěvu. Tato šestiminutová verze je tedy vlastně nepřetržitým kytarovým sólem, u kterého si přejete, aby nikdy neskončilo.

Bonus se Slashem č. 1: Velvet Revolver

Jméno fenomenálního kytaristy Slashe není spojeno jen s kapelou Guns N‘ Roses ale neméně i se superskupinou Velvet Revolver, kterou Slash založil společně s Duffem McKaganem a Mattem Sorumem z Guns N‘ Roses. Dále s nimi hráli Dave Kuschner z Loaded a zpíval Scott Weilland ze Stone Temple Pilots, který v roce 2015 zemřel. A právě tato událost připomněla řadě fanoušků jeho verzi Wish You Were Here, protože si přesně tohle všichni sami říkali.

Bonus se Slashem č. 2: Slash, Tom Morello & Jerry Cantrell

Protože Slashe není nikdy dost, pojďme si představit třetí verzi, ve které figuruje. V tomto případě společně s Tomem Morello, známým především z Rage Against, The Machine a Audioslave a s Jerrym CantrellemAlice In Chains.


Napište komentář

Veronika Sodomová
O Veronika Sodomová 164 Článků
Holka z Vyškova, která strávila pubertu v knížkách o rockových hvězdách s vidinou toho, že jednou bude na jejich místě. Po čase se však střetla s tvrdou realitou a zjistila, že to nebude tak snadné, tak teď o těch hvězdách aspoň píše. Na tvrdý rock stále a nikdy nedá dopustit a považuje ho za lék na všechny chmury. jen se pořád nemůže rozhodnout, jestli má radši kluby nebo festivaly.