Klub Roxy přivítá Toma Walkera, nadějný objev ostrovní scény

Tom Walker - Colours of Ostrava 2019 | Foto: Petr Gavel, MonsterMusic

Skotský písničkář Tom Walker patří k tomu nejzajímavějšímu, co se v posledních letech objevilo na britské scéně. Před nedávnem se předvedl na festivalu Colours of Ostrava a již v říjnu rozezní klub Roxy na pražské Dlouhé třídě.

Tom Walker začal předloni šplhat k hvězdným výšinám, když se jeho písnička Leave a Light On umístila na sedmé příčce britské hitparády. S aktivním muzikantským životem však začal již o několik let dříve. Jako svůj velký vzor uvádí Eda Sheerana, který ho svým statutem globální superhvězdy přesvědčil, že i obyčejný talentovaný kluk s kytarou dokáže opravdu uspět.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2019 z hlavních pódií až po významné hudební objevy

Letos na jaře se na pultech objevilo Walkerovo debutové album, jež dostalo jméno What a Time to Be Alive. Mimo jiné mu s ním pomohli producenti Jim Abbiss (který dříve spolupracoval s Adele či s Arctic Monkeys) a Steve Mac (ten se zase staral o produkci právě Sheeranovi). Deska se ocitla na samotném vrcholu britské hitparády a písničkář díky ní získal Brit Award. Je tedy více než jisté, že má Tom před sebou velkou budoucnost. Již 29. října bude stage v pražském klubu Roxy patřit jen jemu. Vstupenky jsou k sehnání na webu Fource, GoOut a v síti Ticketmaster.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 243 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky