Na Mighty Sounds dorazí jamajská legenda Derrick Morgan

No Sports | zdroj: facebook.com

Pořadatelé festivalu nahlásili další várku kapel, které vystoupí v létě na Mighty Sounds. V Táboře vystoupí jamajská ska legenda Derric Morgan a další kapely, které k nám zavítají z Německa, Rakouska a také ze Slovenska. Je nač se těšit!

Od 3.-5. července se letiště Čapův Dvůr opět změní v ráj milovníků ska, punku, reggae a dalších stylů, které festival přináší. Dalším nahlášeným interpretem je Derric Morgan, což je již pětasedmdesátiletý představitel klasického jamajského ska. Svou hvězdnou kariéru si užíval hlavně v šedesátých a sedmdesátých letech, kdy byl bezpochyby králem jamajské ska scény. Během své kariéry vydal velké množství desek a singlů. Derric Morgan se na Mighty Sounds vrací již podruhé, prvně zde předvedl své umění před osmi lety, mnoho návštěvníků tak už ví, že jeho vystoupení je plné pozitivní energie, která z pódia jen sálá.

Mezi další nahlášené bandy patří znovuzrozená německá ska kapela No Sports. Tato kapela prodělala od svého vzniku v roce 1985 mnoho změn. Jednu dobu se přejmenovali na Nu Sports a chvilku vůbec nevystupovali. Naštěstí se muzikanti dali opět dohromady a v létě rozjedou svou pohodu, která čpí z každé skladby této kapely. Z Německa přijede taktéž  kapela Fightball, jejíž tvorbu nejde zaškatulkovat do jednoho stylu. O to zajímavější její poslech je. Další němečtí kolegové jsou z kapely The Tips, kteří míchají reggae s řízným punk-rockem.

Ze sousedního Rakouska na festival dorazí i punková pětice Choking Revenge. Pořadatelé nezapomněli ani slovenské kapely, ty budou mimo jiné reprezentovat i Zoči Voči a Konflikt. Lístky na festivaly jsou k sehnání v klasických předprodejích za 1350 korun. Ušetřit však můžete i šedesát korun, když si pro lístek zajdete do pražského Rock Café a jiných kamenných prodejen, které naleznete na webu festivalu.


Napište komentář

Jan Zounek
O Jan Zounek 143 Článků
Bydlím v Praze a jsem blázen do hudby. Se sluchátky na uších jsem vystudoval Vyšší odbornou a vysokou školu se zaměřením na cestovní ruch. Hrát neumím na žádný hudební nástroj a zpěv jde také mimo mě. Do hudby se raději začleňuji návštěvou koncertů a festivalů, čím více tím lépe! Monstermusic mi umožňuje podělit se o své zážitky s ostatními. Jak říkají moji přátelé, na akci mě poznáte díky mému květáku na hlavě.