Tom Odell po více než dvou letech přichází s novým studiovým albem

Tom Odell | Foto: Sophie Green

Sympatický Brit vydává už třetí desku v řadě, kde se vrátí k folkovým kořenům. Celá se zrodila mezi zdmi domu na londýnském předměstí, které inspirovalo celé album. Deska vyjde na podzim.

Britský zpěvák Tom Odell ohlásil vydání nového alba s názvem Jubilee Road, které spolu s Long Way Down a Wrong Crowd bude tvořit jeho prozatímní trojici vydaných desek. Odell fanouškům již od června dával z nadcházejícího alba postupnou ochutnávku v podobě singlů, ten nejnovější vyšel 24. srpna s názvem Half as Good as You.

Ze zveřejněných singlů můžeme vyposlouchat, že se bude pravděpodobně jednat o Odellovo nejupřímnější a nejsoukromější album vůbec. Nazval ho fiktivním jménem ulice v Londýně – Jubilee Road, kde spolu se svou přítelkyní žil, když písně skládal. Sám zpěvák se k novému albu vyjádřil takto:

„Album jsem napsal v tiché ulici řadových domů na východě Londýna. Texty jsou inspirovány životy přátel, které jsem získal, když jsem tam žil. Většinu písní jsem nahrál v obýváku mého domu a když je pozorně poslouchám, pořád slyším zvuky televizní show vycházející ze zdí starého muže od vedle, děti z protějšího domu hrající fotbal dole v ulici a kroky mé přítelkyně ozývající se skrz dřevěnou podlahu z patra nade mnou. Už tam nežiji, můj život se změnil, ale na čas strávený tam budu vždy rád vzpomínat a doufám, že si poslech mého alba užijete tak moc, jako jsem si já užil jeho vytváření.”

Čtěte také: První den Metronomu: Perfektní Massive Attack, Tom Odell a velkolepé třicetiny Tata Bojs

Datum vydání Jubilee Road je dané na 12. října a následovat mu bude i tour se stejnojmenným názvem. V České republice se Tom Odell tentokrát bohužel nezastaví. Můžete ho však zastihnout u jednoho z našich sousedů, například na Slovensku a to 4. listopadu v bratislavské Hant aréně, 16. listopadu ve vídeňském Gasometru nebo při kterékoli z jeho pěti návštěv Německa.


Napište komentář