Druhému dni Grape Festivalu kralovali Murphy fka Chet Faker, alt-J a Wilkinson

Wilkinson, Grape Festival 2018 | Foto: Marie Veselá, MonsterMusic

Finální nabitý den Grape Festivalu na piešťanském letišti přinesl další porci radosti. Jak se vydařila vystoupení nejočekávanějších hvězd?

Stanové městečko se probudilo do chladného rána, které se ale moc dlouho nezdrželo a brzy byl areál znovu zaplaven vyletněnými návštěvníky, kteří byli připraveni na druhou denní dávku zábavy. V tomto ohledu se o své obyvatele festival opravdu dobře postaral. Areál zůstal celou dobu přístupný, tudíž si každý mohl po ránu vybrat dobrou snídani.

Fotoreport: Grape Festival – Wolf Alice, Nick Murphy fka Chet Faker, alt-J nebo Wilkinson, 11. 8. 2018, Piešťany

U jídla však zábava samozřejmě neskončila. Tápající mohli vyzkoušet chození po provazu, zacvičit si na přístrojích, zahrát si volejbal, nebo basket. Pro ty méně aktivní účastníky byl v areálu umístěn stan s deskovými hrami. Vrchol zábavy byl jednorožčí fotbal, kde hráči na hřišti koukali pouze skrze úzké rourky a velká piešťanská, důvtipně složená překážková dráha, kterou ti nejodvážnější projížděli na dětských koních a porota vždy vybrala toho nejlepšího.

Mladé objevy hodné pozornosti

Mezi zajímavá sobotní hudební vystoupení z menších stagí se jistě řadí česká mladá kapela Cold Cold Nights, jejíž ladná trumpeta a jemný přístup k instrumentalizaci uchvátili nejednoho kolemjdoucího Ostredok Radio_FM stage. Za zmínku stojí i další mladé naděje Astroid Boys, britská banda, jež se svým grimovo-punkovým mixem v pozdním odpoledni rozskákala Orange stage. Své místo mezi vyzdvihnutými si zaslouží i celá 365.Bank stage nepřetržitě hrající skvělou taneční hudbu na vynalézavém pódiu, díky kterému byl DJ obklopen tancujícími lidmi ze všech stran.

Jasné trháky, co nezklamaly

Mezi nejočekávanější vystoupení dne patřili jistě Wolf Alice, londýnští rockeři, kteří přinesli velice intenzivní a kvalitní hudební zážitek, a dále také Nick Murphy fka Chet Faker, alt-J a Wilkinson. Nick Murphy fka Chet Faker před desátou hodinou nastoupil na pódium největší stanové Suzuki stage v elegantním obleku s rozhalenkou a dav šílel. Zpočátku byly jeho vokály poněkud potichu a zanikaly v jinak skvělé instrumentální lince, to bylo ale zvukaři postupně doladěno do dokonalosti. Celá show jasně ukazovala, že má Murphy úžasný cit pro každou složku hudby. Jediným nedostatkem vystoupení bylo, že ke konci začalo publikum řídnout a přesouvat se k hlavní Grape stage na brzo začínající alt-J.

Čtěte také: Grape Festival zahájili melancholičtí Oh Wonder a Kodaline

Pouze pětiminutová mezera mezi dvěma takovými jmény se zdála být trochu dramaturgickým omylem, jelikož první řady z Murphyho ani neměli šanci první píseň alt-J stihnout. S tím, jak se jejich fanoušci prolínají, to nejspíš nebyl úplně dobrý nápad. Je však pravda, že to fanouškům britské alternativní trio jednoduše a rychle vynahradilo. I vokály, které bývají frontmanovi během živých koncertů vytýkány, byly až na pár momentů na velice dobré úrovni.

Bylo vidět, že klukům na kvalitě hudby velice záleží, neboť jednu skladbu dokonce poněkud sympaticky zastavili, omluvili se a řekli, že radši začnou znovu a lépe. Celý festival pak ve dvě hodiny uzavřeli Wilkinson po své hodinové energické show, která dokázala udržet diváckou pozornost i v takto pozdních hodinách. 

Ve dvou dnech Grape Festival jasně ukázal, proč už je několikátý rok za sebou vyprodaný. Není nic, co by nešlapalo jako hodinky, či jednodušše pokulhávalo. Ani počasí a fronty nedokázaly pokazit nonstop zábavu a skvělou hudební dramaturgii, za kterou se všichni návštěvníci určitě rádi vrátí. 


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 316 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.