Druhý den Rock for People ovládli Prodigy, Marmozets a fanoušci v kostýmech

Marmozets
Marmozets | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

Příjemné počasí, pohodová atmosféra a perfektní výkony kapel. Takto by se dal ve stručnosti shrnout druhý den Rock for People, který přivítal nejen zahraniční hvězdy jako The Prodigy či Marmozets, ale i několik českých jmen, která je třeba zmínit.

A to rovnou hned jako první – uprostřed rozpáleného odpoledne se totiž na hlavní KB stagi dostalo pocty legendárnímu českému kytaristovi Radimu Hladíkovi, který předloni zemřel. Zatímco se tak na druhé straně areálu o zábavu starala bouřlivá severočeská parta Burning Steps, Hladíka postupně v rámci tribute projektu připomněli třeba David Koller, Lenka Dusilová nebo Michal Dvořák.

Čtěte také: První den Rock for People vrcholil kytarovými The Kooks a Enter Shikari

Zmínění Burning Steps ale nebyli jediní, kdo si pro fanoušky připravil pořádný nářez. Své si odehráli i na naší scéně dobře známí Hentai Corporation, kteří zápasili s vedrem, což se jim ale podařilo úspěšně a z publika doslova vyždímali každou kapku potu. Pomyslným vrcholem odpoledního, respektive podvečerního programu s tuzemskými interprety, pak byl Xindl X a jeho klasicky festivalově pohodově naladěný set.

Po něm ti, kteří zrovna nezamířili do food zóny hledat něco na zub, dorazili na koncert britské indie skupiny Blossoms. Parádně vyvážený set bohužel chvílemi narušovala až příliš hlučná hudební produkce z vedlejší stage, tím si však muzikantské patero nenechalo zkazit den a ukázalo, že i přes svůj poněkud klidnější sound dokáže nabídnout fanouškům přesně to, co požadují – klidnou a vydařenou porci zábavy.

Fotoreport: Foto: Rock for People – City Lights, Rodriguez a další, 5. 7. 2018, Hradec Králové

Už v o něco umírněnějším počasí vystoupil na hlavní stagi pětasedmdesátiletý hudebník Sixto Rodriguez. Na festival plný mladých tváří dorazil jako ostřílený kovboj a svých zhruba pětačtyřicet minut odehrál budíc respekt v každý jediný moment. Po něm se na Evropa 2 stagi připravovali Marmozets a ačkoli vrchol večera měl přijít až o něco později, zřejmě nikdo by neprotestoval, kdyby nakonec čtvrtečním headlinerem byli právě oni.

Rockeři si celé publikum vzali do parády a svou energickou show přilákali alespoň na pár minut každého, kdo původně byť jen procházel kolem. Neuvěřitelný výkon zpěvačky Rebeccy MacIntyre a jejích parťáků v zádech zanechal obrovský dojem a nastavil laťku pro následující The Prodigy tak vysoko, až jim samotným muselo na chvíli zatrhnout.

Fotoreport: Foto: Rock for People – Marmozets, Blossoms a další, 5. 7. 2018, Hradec Králové

Prodigy na Rock for People ale vystoupili už potřetí a za ty dva předchozí pokusy už tak nějak zjistili, co jejich české fanoušky baví. Okolo tři čtvrtě na jedenáct, tedy již za tmy, dorazili na pódium a sázeli jednu pecku za druhou. Od úvodní Omen, přes hitovky jako Voodoo People či Breathe až po proslulou Smack My Bitch Up, po níž si fanoušci vytleskali ještě několikapísňový přídavek, The Prodigy to zkrátka na Rock for People rozjeli ve velkém.

Druhý den přinesl výživnou podívanou na všech frontách. Kdo chtěl zažít pořádné rokenrolové nezastavitelné peklo, ten si svou zábavu našel, ale ochuzeni nezůstali ani milovníci pomalého ucucávání z kelímku za příjemné a klidné atmosféry. Rock for People tak opět ukazuje, že je jednoduše festivalem úplně pro všechny. A dokonce i pro fanoušky kostýmů, během dne proběhlo i jejich focení a v areálu tak nebyl problém se udělat si selfie třeba s Mariem nebo Boratem.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 294 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.