Kid Ink se vrátil do Roxy. Má ale fanouškům ještě co nabídnout?

Kid Ink - Roxy 2019 | Foto: Lukáš Matoušek, MonsterMusic

Rapper Kid Ink se po téměř dvou letech vrátil do Prahy, dokonce zahrál v úplně stejném klubu. Kdyby si s sebou nepřivezl jiné předskokany, dalo by se říct, že nedošlo k naprosto žádné změně a show to byla naprosto totožná.

Reklamní kampaň byla na poměry promotéra Fource vcelku horlivá, z čehož se dalo neblaze vyvodit, že čeští fanoušci o koncert nejeví moc velký zájem. Jak již bylo zmíněno, Kid Ink ve stejném klubu vystoupil před dvěma lety a od té doby v jeho diskografii nepřibylo moc nových zajímavých kousků. Vydal sice EP Missed Calls, ale to se rozhodně neujalo tak, jak by se pro hvězdu jeho formátu slušelo.

Fotoreport: Kid Ink, 15. 4. 2019, Roxy, Praha

Hodinu a půl před vystoupením headlinera se měl představit první předskokan a v celkem prostorném Roxy postávaly u pódia sotva dvě řady fanoušků. Po krátkém rozjezdu DJ a pokusem navnadit publikum hip hopovými vypalovačkami (včetně dvou po sobě jdoucích písní XXXTentaciona) na stage přiběhl sympatický Juliann Alexander, Kid Inkův mladší bratr. Ani jednoho z vystupujících však netrápilo, kolik lidí před nimi stojí. Oba dva byli plní energie a vyzývali k dobré náladě a pořádnému skákání. Na to, kolik návštěvníků tam v tom momentě bylo, se jich velká většina nenechala moc dlouho přemlouvat a zábavu na povel rozjela.

Čtěte také: Machine Gun Kelly přiveze pekelnou desku na podzim i do Prahy

Agrese v publiku

Na stejné vlně pokračovali i dva další předskokani – Rory Fresco, jenž si našel čas na vyfocení či nahrání krátkého videa na několik mobilů fanoušků a český zástupce Maniak, který lehce přitvrdil na stylu a mezi písničkami krátil čas celkem vtipnými hláškami. Nepříjemnou součástí jeho setu se však stal agresivní útok muže, který ze stage seskočil dolů a z neznámých důvodů začat bít jednoho z návštěvníků koncertu. Násilníka zvládli odtrhnout až dva muži z ochranky o několik nepříjemných a dlouhých vteřin později.

Kid Ink se se svým hypemanem netrápili dochvilností a dorazili o více jak čtvrt hodiny později. Na dnešní poměry, kdy jdou živá vystoupení kvalitou rapidně nahoru, působila hodina s Kid Inkem dost obyčejně, bez jakékoli jiskry. Tomuto faktu nahrávalo více věcí. Koncert sotva přesáhl hodinu, protože většinu písní nezahrál v celé jejich délce, ale jen jako nějakou připomínku, že hity jako Body Language a Hotel ještě pořád existují.

Čtěte také: Asher Roth u nás oslaví jubileum své debutové desky Asleep In The Bread Aisle

Vzhledem k tomu, že velká část publika byla z těchto starších klasik nadšená více než z novějších skladeb, je to celkem škoda. Dalším výrazným problémem byla rapperova neschopnost zarapovat cokoliv tak, jako tomu je na studiové nahrávce. V pozadí hrály jeho původní vokály a bylo lepší poslouchat je, než se snažit rozeznat mumlání, které do mikrofonu předváděl na místě.

Vždy ubírá celkovému dojmu a atmosféře to, když se koncertní sál zcela nezaplní. Otázkou však zůstává, zda ti, kteří se rozhodli nepřijít, vůbec o něco přišli. Kid Ink sice zůstal dlouho po koncertě v klubu a podepisoval fanouškům, co se jen dalo, kdyby ale ten večer z publika na pódium mířilo o trochu méně mobilních telefonů, nejspíš bychom měli pocit, že jsme se vrátili do roku 2017.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 261 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.