100°C vydávají novou desku Freaky Boys

100°C | Zdroj: supraphonline.cz

Se čtvrtým studiovým albem přichází trash-popová formace 100°C. Už 7. března vychází novinka pojmenovaná Freaky Boys v digitální podobě, o týden později pak na audio nosičích. Nebude chybět ani křest alba.

Po celých pěti letech od vydání poslední studiovky Brant Rock přichází mariánskolázeňská formace 100°C s novinkou Freaky Boys. Deska, kterou si skupina pořídila k 16. narozeninám, obsahuje devět žánrově zcela odlišných kompozic. V digitální podobě vychází už 7. března prostřednictvím Supraphonline.cz. Na nosičích se začne prodávat o týden později, tedy 14. března. Dvě skladby z desky už kapela představila – písně Nobody Feels Good a Eye For An Eye mají i své videoklipy, které režíroval baskytarista kapely Ondřej Urbanec. Ten má na svědomí také design bookletu: „Jde o surrealistické vyobrazení jedinců nacházejících se kdesi v prostoru mezi nebem a zemí, ve stavu, který je nirvanou i vnitřním soubojem současně. Vlastně jde o vyjádření určitého pocitu, který má čas od času každý z nás. Vnitřního stavu lehké bláznivosti,“ vysvětluje.

,,Prapočátek desky vznikl na našem legendárním soustředění v létě 2012, tehdy s námi ještě hrál náš kamarád, trumpeťák Martin Špalek. Opojeni Orlickými horami, obklopeni lesy a nekonečnou přírodou jsme tehdy složili hned dva základní motivy, ze kterých později vyrostly dvě zásadní skladby, Freaky Boys a Eagle Eye,“ prozrazuje bubeník Filip Johánek a dodává, že novinka Freaky Boys je vlastně protnutí minulosti se současností kapely. Na desce hostuje také několik interpretů, mezi kterými je například zpěvačka Sabina Feldmanová nebo dvojice Kieslowski.

A jaké by to bylo vydání alba bez řádného křtu. Ten proběhne 26. března v pražském Paláci Akropolis, kde jako host vystoupí tříčlenná parta I Like You Hysteric. Vstupenky jsou v předprodeji za 140 korun. Koncert v Praze bude součástí turné, na které se 100°C vydávají od 21. března do 26. dubna.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.