5 lidí na 1 kytaru: Takhle Walk off the Earth hrají cover hitu All Time Low

Walk off the Earth | Zdroj: YouTube

Kdyby se na Wikipedii řadily kapely místo abecedy podle originality, na předních příčkách by bezpochyby stanuli kanadští Walk off the Earth. Pětičlenná parta dává alternativnímu rocku zcela nový rozměr a znovu to dokazuje i v nedávno vydaném videu, kde všichni členové společně hrají na jednu kytaru povedený cover All Time Low od Jona Belliona.

Pětici k nahrání plnohodnotného coveru stačila pouze kytara. Sarah Blackwood, Gianni Nicassio, Ryan Marshall, Joel Cassady a Mike Taylor ve videu hrají na šestistrunný nástroj doslova všemi různými způsoby a ke hraní využívají i části, jež by nenapadly ani toho nejdůmyslnějšího kytarového sólistu. Během songu pak přidělají na kytaru i speciální elektronický pad, s nímž zní cover v porovnání s orignálem opravdu věrohodně.

Walk off the Earth se právě díky podobným šílenostem proslavili po celém světě. Do jejich repertoáru se řadí i vskutku pozoruhodně, byť bezchybně zahraná Hello od Adele či Happy od Pharrella Williamse, přičemž nedávno se kapela vrhla i na aktuální hit Shape of You od Eda Sheerana. Všechny videoklipy jsou k vidění na YouTube, případně k poslechu na Spotify.

Historie Walk off the Earth sahá až do roku 2006, kdy se formace dala poprvé dohromady. Následovalo několik studiových desek, na nichž se nacházely podobně zpracované covery popových hitů. Své fanoušky si ale skupina získává především díky živým vystoupením, která, stejně jako jejich videoklipy, bývají vskutku unikátní. Jedno takové jsme si mohli užít i loni, a to na prvním ročníku Metronome Festivalu v Praze.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.