Korn jsou v nejlepší formě za poslední léta a už za týden zamíří do Fora Karlín

Korn | Zdroj: www.korn.com

Kdo slyšel alespoň ukázku z loni vydaného alba Korn s názvem The Serenity of Suffering, ten moc dobře ví, jak to s kapelou právě je. Nu-metalová formace, která už přes 20 let patří mezi absolutní špičky ve svém oboru, nasadila zvuk tvrdší než kdy před tím a my ho naživo budeme moci zažít už příští týden.

Korn se do Prahy vrátí téměř po roce. Naposledy u nás testovali výdrž základů Tipsport Arény loni v červnu, kdy headlinovali festival Aerodrome. Nyní své kvality ukáží ve Foru Karlín, kam spolu s HELLYEAH a Heaven Shall Burn dorazí představit v listopadu vydanou desku The Serenity of Suffering.

Album bylo v médiích časo velmi kladně hodnoceno a podle mnohých se jedná o to nejtvrdší, co Korn za poslední roky nahráli. To ostatně tvrdí i sama kapela, která za tuto skutečnost vděčí kytaristovi Headovi, jenž se v roce 2013 ke skupině po osmi letech vrátil a výrazně se zasadil o agresivní zvuk, s nímž deska přichází.

Čtěte také: Mix tvrdosti a originality, to je The Serenity of Suffering od Korn

Nové počiny hlásí i zmínění předskokani HELLYEAH a Heaven Shall Burn. První jmenovaní loni vydali desku UNDEN!ABLE a vedle vyváženého mixu moderního metalu na ní též coverují I Don’t Care Anymore od slavného zpěváka a bubeníka Phila Collinse. O něco temnější Heaven Shall Burn se v roce 2016 pochlubili světu už osmou studiovkou Wanderer.

Koncert této metalové trojice proběhne už 30. března ve Foru Karlín. Pokud jste dosud ještě nestihli pořídit lístky, informace o tom, že jsou beznadějně vyprodány, vás zřejmě nepotěší. Vystoupení pořádá agentura Live Nation.


Napište komentář

Jiří Růžek
O Jiří Růžek 297 Článků
Milovník rock'n'rollu, nadšenec do žurnalistiky a student mezinárodních teritoriálních studií na FSV UK. Mezi mé oblíbené interprety se řadí Motörhead, Slash, David Bowie, Jack White, Billy Talent a obrovská spousta dalších, sám pak hraji na bicí a elektrickou kytaru a ve zbytku volného času rád cestuji všude, kde to jde.