A-ha přijedou poprvé do České republiky. V O2 areně oslaví 35 let od hitu Take On Me

A-ha | Zdroj: BrainZone International

Norská popová skupina A-ha odstartuje na podzim příštího roku v pražské O2 areně evropské turné. To bude zasvěcené pětatřicátému výročí od vydání jejich nejslavnějšího alba Hunting High and Low, ze kterého pochází i celosvětový megahit kapely Take On Me.

Ikony osmdesátých let v Praze představí všechny skladby z populární desky, jež vyšla v roce 1985. „Na Hunting High and Low není žádná píseň, na kterou bychom se během živého hraní netěšili. Díky playlistu, který kopíruje pořadí alba, se z koncertu stane úplně jiný typ show než cokoli, co jsme předtím udělali,“ říká kytarista A-ha Paul Waaktaar-Savoy.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Inspirace na dárky pro hudební fajnšmekry

Pětatřicet roků tohoto alba podpoří hity z dalších období kapely a také aktuální tvorba. A-ha od svého vzniku v roce 1982 vydali totiž již deset studiových počinů. Poslední deska Cast in Steel spatřila světlo světa v roce 2015 při návratu skupiny na hudební scénu.

S unikátní kombinací nových skladeb a klasických hitů vystoupí A-ha v O2 areně 28. října 2020.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz