Jedni z průkopníků emo žánru Jimmy Eat World vydali desátou deskou a v červnu vystoupí v Praze

Jimmy Eat World | Zdroj: jimmyeatworld.com

Jimmy Eat World jsou na scéně už přes 25 let a příští rok přijedou do České republiky s již desátým studiovým albem. Americká rocková kapela se představí v Lucerna Music Baru, kde vystoupili i při své poslední návštěvě tuzemska v roce 2013.

Skupina z Arizony, kde se dala v roce 1993 dohromady, se dostala do povědomí fanoušků s deskou Bleed American. Ta vyšla v roce 2001 a s několika dalšími se postarala o to, že žánr emo pronikl mezi populární hudební styly. Úspěch Jimmy Eat World pokračoval s dalšími studiovkami Futures a Chase This Light. Ač to vypadá, že v posledních letech jejich sláva mírně opadla, kapela nadále pokračuje v tvorbě kvalitní muziky, což dokázala i letos v říjnu s nejnovějším počinem Survining.

Čtěte také: TIP REDAKCE: 7 kapel, které utvářely žánr emo

Jimmy Eat World aktuální desku představí 24. června 2020 v Lucerna Music Baru, kde vystoupili již v roce 2013. Vstupenky jsou k zakoupení v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz