AC/DC oslaví narozeniny novým albem a turné

AC/DC | Zdroj: facebook.com

Australští hard-rockeři AC/DC mají velké plány – ke svým 40. narozeninám vydají nové album. Také slibují velké turné po celém světě.

Součet stáří všech členů přesahuje 300 a průměr věku je 61 let. Řeč je o legendární australské kapele AC/DC. Ta slaví 40 let svého působení a je jasné, že se to rozhodla patřičně oslavit. Zpěvák Brian Johnson v jednom rozhovoru prozradil, že kapelu čeká perný rok. Oficiálně potvrdil to, že je na dohled nová deska. V květnu se AC/DC zavřou do nahrávacího studia v kanadském Vancouveru a budou pracovat na pokračování alba Black Ice z roku 2008. Frontman také uvedl, že se se skupinou chystají na turné, na kterém hodlají své výročí oslavit spolu s fanoušky. Tour bude symbolicky čítat 40 koncertů po celém světě. Budeme v Čechách mít to štěstí a dostaneme se na listinu vyvolených?

Skupina AC/DC byla založena v australském Sydney bratry Malcolmem a Angusem Youngovými. V roce 1975 pánové vydali debutové album High Voltage. Nyní jejich diskografii tvoří 16 desek. Mezi nejznámější hity patří rozhodně Highway to Hell, Back in Black či Hells Bells. Sestava se několikrát změnila, nejvýrazněji po smrti zpěváka Bona Scotta, kterého nahradil právě zmíněný Brian Johnson. Nyní působí vedle něj a obou bratrů ještě Cliff Williams a Phil Rudd.


Napište komentář

Jan Mareš
O Jan Mareš 352 Článků
Mezi mými koníčky jsou dva nejdůležitější - hudba a psaní. Hudbu miluju tolik, jako málo věcí na tomhle světě. Proto poslouchám, hraju, tvořím, fandím, zkrátka vše, co se s hudbou dá dělat. Kytara je jednou z lásek mého života. Ale rozhodně jsem otevřený i jiným stylům, než těm s kytarou. Důležité je, aby mě to bavilo. Píšu a fotím, protože v obojím je kus mého JÁ. Proto jsem také vystudoval Střední školu sdělovací techniky a nyní jsem na Universitě Jana Ámose Komenského (obor Sociální a mediální komunikace). No a co víc si přát, než že mé dvě záliby spojím!? To mi MONSTERMUSIC.CZ dokonale umožňuje.