Amanda Palmer vydává nové album a přijede s ním i do České republiky

Amanda Palmer | Zdroj: billboard.com

Amanda Palmer se po šesti letech vrací s novou sólovou deskou There Will Be No Intermission. S ní také vyráží na turné, na kterém bude tentokrát sama se svým pianem. V pražském Divadle Hybernia se představí na konci září.

Americká zpěvačka, skladatelka a aktivistka se proslavila účinkováním v kapele The Dresden Dolls, kterou založila v roce 2000 společně s bubeníkem Brianem Viglionem. Se sólovou tvorbou pak pokračovala v žánru punkového kabaretu a vydala dvě studiová alba, přičemž poslední vyšlo v roce 2012. Od té doby pracovala ještě například na společné desce I Can Spin a Rainbow s hudebníkem Edwardem Ka-Spelem.

Po šesti letech ale konečně přišlo na řadu i nové sólo album, jenž nese název There Will Be No Intermission. To vyšlo symbolicky 8. března na Mezinárodní den žen, protože se na něm Amanda Palmer opírá o své zkušenosti a zaměřuje se tak na téma potratů, ženských práv, mateřství apod. Jde o její nejosobnější nahrávku, na níž se podílel producent John Congleton, který má za sebou spolupráci s Lanou Del Rey nebo kapelou Sigur Rós. S čerstvou studiovkou pojede zpěvačka turné, které bude tentokrát zaměřené jen na ni a na její piano.

Čtěte také: VIDEO: Lana Del Rey v novém klipu útočí krásnou jednoduchostí

V Divadle Hybernia nás Amanda Palmer provede s novou deskou posledními šesti lety jejího života. Koncert se odehraje 26. září 2019 a lístky je možné zakoupit v síti GoOut.


Napište komentář

Václav Pilka
O Václav Pilka 275 Článků
Jsem absolvent literární tvorby a hudba je pro mě obrovská část života. Protože ale nikde nehraju, tak o ní alespoň píšu. Žánrově se skoro vůbec nevymezuju, takže mám rád třeba Enter Shikari, Architects, Charli XCX, Little Simz, Pussy Riot nebo The 1975. Vedu mimo jiné i portál o méně populárních interpretech justlisten.cz