Americká písničkářka Ezra Furman v listopadu ovládne klub Roxy

Ezra Furman | Zdroj: facebook.com/ezrafurmanmusic

Ezra Furman pochází z amerického Chicaga a má za sebou nespočet chytlavých písniček, díky kterým si již od časů své kapely The Harpoons získala poměrně široký okruh posluchačů. Mnozí se s ní seznámili v okamžiku, kdy svými skladbami přispěla do soundtracku seriálu Sex Education od společnosti Netflix. Již v listopadu se představí i pražskému klubu Roxy.

Ezra Furman svým stylem dokáže oslovit i mnohé z těch, kterým obvykle akustický kytarový folk nic neříká. Do svých písní se totiž dovede pořádně opřít a okořenit je garážově punkovým šmrncem (což ale neznamená, že nedovede znamenitě drnknout také na melancholičtější strunu). Podařených skladeb stihla napsat už poměrně hodně – od rozpadu kapely The Harpoons vydala šest sólových desek, a to každé dva roky jednu.

Čtěte také: Colours of Ostrava 2022: Hvězdní Twenty One Pilots, The Killers a bizarní Wim Hof

Také se nedá říci, že by byla písničkářka ve svém díle jakkoliv falešná či prvoplánová. Ukazuje v něm poctivý kus sebe sama, ovšem děje se tak v posluchačsky výjimečné kvalitě a v záplavě chytlavých melodií. Napříč kontinenty jí ke slávě pomohlo také autorství písničkového soundtracku k populárnímu seriálu Sex Education od společnosti Netflix. Ezra Furman české publikum jistě potěší svým koncertem v pondělí 7. listopadu 2022 v pražském klubu Roxy.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 388 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky