Američtí art-metaloví Starset vystoupí poprvé v Praze

Starset | Zdroj: dice.fm

Starset začali psát svůj příběh v roce 2013, kdy se zpěvák Dustin Bates rozhodl rozvíjet svojí lásku k astronomii a prostřednictvím hudby předat toto poselství dál do světa. To vyústilo v tvorbu čtyčlenné art-metalové kapely Starset, která 25. února vystoupí poprvé v Praze.

Mezi největší inspiraci kapely patří Hans Zimmer, Nine Inch Nails nebo třeba Linkin Park, což se také promítá do jejich hudby. Sci-fi příběh, filmový zvuk a tvrdé kytarové riffy, to vše se objevilo na debutové desce Transmission, která si získala srdce mnoha hráčů počítačových her a milovníků anime, kteří velmi často používají hudbu Starset do svých sestřihů.

Čtěte také: TIP REDAKCE: Z walkmanů až na česká pódia. 5 nu-metalových kapel, které letos zahrají v České republice

Druhá deska nesoucí název Veseels, kterou kapela vydala v roce 2017, ihned navázala na úspěch jejich dosavadní tvorby a singl Monster se dlouho držel na 2. místě v žebříčku Billboard Mainstream Rock Songs. Doposud poslední album Division pak Starset uveřejnili na konci loňského roku a nyní ho v rámci světového tour přijedou představit také tuzemským fanouškům.

Premiéra kosmických Starset se uskuteční 25. února v pražském Rock Café a vstupenky jsou k dostání v prodejních sítích Ticketportal a Ticketmaster.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.