Energičtí John Wolfhooker v Akropoli bez ostychu odhalili pošramocené city

John Wolfhooker, Rock for People 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

V pátek vypukl v pražském Paláci Akropolis pořádný hardcorový večírek pod záštitou třech česko-slovenských kapel. Návštěvníci si tak mohli vychutnat Glad For Today, slovenské From Our Hands a zlatý hřeb večera v podobě kapely John Wolfhooker, která zde představila nové album 313. Wolfhookeři razantně přitvrdili, a to jak po instrumentální stránce, tak té obsahové.

Večer ve znamení mnoha poprvé odstartovali mladí Glad For Today z nedalekého Hradce Králové, kteří se na pódiu ukázali nově bez screamera Tomáše Volára. Fanoušci netrpělivě čekali, jak si s tím vokalista Honza Kašpar poradí a zdá se, že na sobě zapracoval, podal totiž celkem vyrovnaný výkon. Příchozí si také jako první mohli poslechnout novou tvorbu kapely, která vyjde již 29. února na albu Common Noise, Common Voice.

Čtěte také: Glad for Today slaví úspěch z Planetrox a koncertují za oceánem

I From Our Hands si střihli jedno poprvé, a tím bylo první vystoupení od konce roku 2019, kdy si kytarista Matej Turcer při jednom z koncertů vážně poranil oko prasklou strunou a strávil několik dní v nemocnici. Tato pauza však na slovenské partě rozhodně nebyla znát. V publiku se začaly objevovat první pokusy o mosh pit a na kapele bylo vidět, že si tento pražský set náramně užívá.

V devět hodin večer se pak za mohutné podpory fanoušků a vtipně laděného intra na pódiu objevili John Wolfhooker a hned od první skladby valili do příchozích pořádnou dávku energie. Publikum takřka okamžitě reagovalo, došlo také na wall of death a nějaký ten stage diving. Wolfhookeři si připravili nadupaný setlist, ve kterém dostalo prostor především nové album 313. Ačkoliv je tahle paráda venku teprve chvíli, fanoušci spolu s kapelou zpívali jak úvodní skladbu Break Me Down, tak i emocemi nabitou 313.

Frontman kapely Martin Čupka se pro vystupování na pódiu snad narodil a koncert proměnil v energetickou show, na stagei ho bylo vidět všude, sám se vrhl do publika a po celou dobu setu hecoval fanoušky k interakci. Příjemným překvapením byl okamžik, kdy se na vedle kapely zjevila zpěvačka Pam Rabbit a společně si pak střihli skladbu Copycat, která se také nachází na novém albu. V závěru večera došlo na křest a kapela náhodným hodem vybrala jednoho z fanoušků, který jim desku 313 pomohl pokřtít.

Čtěte také: Rock for People 2020 rozšiřuje line-up. Přijedou The 1975, Neck Deep nebo Horkýže Slíže

Není se čemu divit, že John Wolfhooker mají tak velkou fanouškovskou základnu a pražský Palác Akropolis vyprodali lusknutím prstů. S každým novým albem dokazují, že rozhodně nemají v plánu usnout na vavřínech a stále se rozvíjejí.


Napište komentář

Tereza Šnajdrová
O Tereza Šnajdrová 111 Článků
Hudba a moje psí kamarádka jsou věci, kolem kterých se točí můj svět. V životě se snažím dělat jen věci, které mě baví a mezi to patří právě koncerty, festivaly a práce. Mezi moje nejoblíbenější umělce patří The Kooks, Enter Shikari, The Doors nebo třeba David Bowie.