Amy Lee z Evanescence motivují přestávky mezi alby

Evanescence - Rock for People 2017 | Foto: Michael Kotzur, MonsterMusic

Amy Lee z Evanescence si dává přestávky mezi alby, aby si urovnala myšlenky a rozhodla se, jestli chce ještě pokračovat s muzikou. Momentálně je na turné, jehož jednou zastávkou bude i Praha.

Amy Lee v rozhovoru pro australský časopis řekla, že si za posledních více než 20 let, kdy kapela funguje, dala už spoustu přestávek. Po každém albu si ráda dá pauzu od muziky, aby si promyslela, jestli je to stále něco, co jí baví, a v čem chce pokračovat, nebo jestli ji to bavilo jako mladší, ale postupem času se její zájmy změnily. Motivující pro ni je, že po nějaké době se chce vždy k muzice zase vrátit, a je pro ni důležité, že je to součástí její osobnosti, ne pouze něco, co dělá ze setrvačnosti.

Poslední album Evanescence s názvem Synthesis vyšlo na podzim 2017. Obsahuje spoustu starších písniček, které kapela předělala například přidáním orchestrálních a elektronických prvků do základní kompozice.

Evanescence vystoupí v Praze 17. března v Kongresovém centru. Vstupenky jsou už bohužel dlouho vyprodány.


Napište komentář

Vladimír Jersák
O Vladimír Jersák 12 Článků
Muzika mě vždy zajímala, ať už poslouchání, hraní, nebo zpívání. Pár let jsem se učil na housle, rok zpíval ve sboru a momentálně se učím na kytaru. Snažím se se nelimitovat na jeden styl, takže poslouchám vše od grimu po metal.