Angličtí The Vaccines si poprvé zahrají v Praze

The Vaccines | Zdroj: Fource Entertainment

Londýnská kapela The Vaccines má za sebou již pět řadových desek a třináct let existence, přesto se pražskému obecenstvu představí až nyní. Po letech zkušeností muzikantům ovšem roste kvalita hudební tvorby, aniž by se ztrácel rockerský drive – staroměstský klub Roxy tedy skupinu zažije rovnou na samém vrcholu koncertní síly.

Čtyři Angličané hrající pod vlajkou The Vaccines jsou na scéně od roku 2010 a od začátku se svou indie rockerskou tvorbou sklízí úspěchy. Podle kritiky i fanoušků navíc během let vzrostla nejen kvalita desek (kterých je na světě zatím pět), ale rovněž živých vystoupení. Nyní je v pořadí šestý přírůstek do diskografie, který má pro muzikanty hned dvě prvenství: jednak se poprvé obešli bez velkého vydavatelství a desku sami zafinancovali, jednak se museli rozloučit se zakládajícím kytaristou Freddiem Cowanem. Tomu přibyly otcovské povinnosti, a tak se již nemůže hudbě věnovat naplno.

Čtěte také: Britští Idles zahrají v pražském SaSaZu

Album, jež dostane jméno Pick-Up Full of Pink Carnations, se tohoto významného předělu v historii kapely skutečně týká, jak vysvětluje frontman Justin Young: “Je to deska o ztrátě. O tom, jak se se ztrátou vyrovnat – ne nutně truchlit, ale snažit se ji znovu pochopit.” The Vaccines se představí pražskému klubu Roxy již 24. ledna 2024. Vstupenky budou zanedlouho k mání v sítích GoOutTicketmaster.


Napište komentář