Australané Northlane přivezou do MeetFactory své nové EP Mirror’s Edge

Northlane | Zdroj: facebook.com/northlane

Progresivní metalcorová partička Northlane doveze do Prahy své aktuální EP s názvem Mirror’s Edge. Vrací se tak po 5 letech a s novým materiálem.

Kritiky i fanoušky oslavovaní rodáci ze Sydney patří k tomu nejlepšímu, co se v posledních letech v rámci škatulky metalcore událo. Northlane jsou na hudební scéně již od roku 2009, hlavní přelom jejich kariéry ovšem přišel až o deset let později, a to s deskou Alien z roku 2019. Mix metalcore, djentu, rapcore a alternativního metalu se kapele daří mísit podobně jako třeba Linkin Park nebo Limp Bizkit v dobách jejich největší popularity. Do toho se čtveřice nebojí mixovat ani drum and bass nebo prvky techna, kde zase nabízí spojení s Enter Shikari nebo Crossfaith.

Čtěte také: Bratrské Rock im Park a Rock am Ring 2024 nabízí šťavnatý line-up v čele s Green Day a Parkway Drive

Pokračování posledního alba Obsidian z roku 2022, nejnovější EP Mirror’s Edge, kapele vyšlo v polovině dubna tohoto roku. Nabízí šest skladeb s originálním mixem prvků a stylů, díky kterým se kapela dostala do povědomí posluchačů v posledních letech nejvíce. Nechybí zde ani kolegové Winston McCall z Parkway Drive, Ian Kenny z Karnivool nebo Brandon Podjasek ze Structures, kteří se ujali hostování na třech skladbách ze šesti.

Právě v rámci turné k poslednímu EP se kapela představí v úterý 1. října 2024 ve smíchovské MeetFactory. S sebou si vezou dvojici francouzských metalcorových kapel Novelists a ten56. Vstupenky jsou k dostání na webu pořadatele Obscure.cz.


Napište komentář