Bratrské Rock im Park a Rock am Ring 2024 nabízí šťavnatý line-up v čele s Green Day a Parkway Drive

Parkway Drive, Aerodrome Festival 2018 | Foto: Michael Klemm, MonsterMusic

V německém Norimberku se jako každý rok konají ve stejnou dobu dva sourozenecké festivaly Rock im Park a Rock am Ring. Obě věhlasné události se uskuteční mezi 7. a 9. červnem v Norimberku a mají totožný program, pouze se konají na jiných místech. První zmíněný se koná v areálu Zeppelinfield v srdci samotného Norimberku, druhý zaujímá pozice na odlehlejším závodním okruhu Nürburgring. Jedná se o jedny z největších hudebních festivalů v Evropě.

Historie festivalu Rock am Ring sahá až do roku 1985, kdy byl pořádán k oslavě otevření nového závodního okruhu. Rock im Park je jeho mladší sourozenec, jenž se poprvé konal v roce 1993 ve Vídni, poté tři léta v Mnichově a od roku 1997 je natrvalo usídlený v Norimberku. Letošní ročník láká jako obvykle na skutečně velká jména. Hlavními headlinery jsou hitoví američtí pankáči Green Day, jejich berlínští souputníci Die Ärzte nebo nejpopulárnější italští rockeři současnosti známí jako Måneskin. Chybět nebudou ani australští metalcoristé Parkway Drive, američtí pouštní rockeři Queens of the Stone Age, švédští rockeři Royal Republic, angličtí Enter Shikari spojující hardcore a elektroniku nebo alternativní němečtí nu-metalisté Guano Apes. Lákavě zní také účast americké ska-punk-rockové partičky The Interrupters, klasiků industriálního metalu Fear Factory, úderných keltských pankáčů Dropkick Murphys nebo kapely †††, která se našla v romantické dark wave. Výživný seznam interpretů tím ani zdaleka nekončí a nabízí slušný výběr světových i německých hudebních hvězd. Ty se podělí o tři pódia, která nesou názvy Utopia stage, Mandora stage a Orbit stage.

Čtěte také: Nejnovější album Saviors od Green Day je nejpovedenější od American Idiot

Pro návštěvníky je připravena možnost kempování v přilehlých prostorech poblíž festivalu. Lístky si lze zakoupit jak na celý festival, tak samostatně na jednotlivé dny. Placení je na festivalu tradičně „cashless“, tedy bezhotovostní. Návštěvnici při vstupu dostávají platební náramek, který lze dobíjet prostřednictvím mobilní aplikace – takto mizí obava z případné ztráty peněz, a to tím spíše, že lze na zaregistrovaný náramek zaslat peníze již předem z domova. Bratrské německé festivaly Rock im ParkRock am Ring každoročně nabízí pestrý výběr světových hvězd rocku, punku i metalu, a tak se i letos očekává ohromná návštěvnost. Dva majestátní festivaly se uskuteční mezi 7.9. červnem 2024.


Napište komentář

Michal Tykva
O Michal Tykva 404 Článků
Narozen 1999 v Kolíně, nyní si užívám rozmanitého studia na FHS UK a především ještě rozmanitějšího světa muziky