Australští Nick Cave and The Bad Seeds budou headlinery Metronome Prague 2022

Nick Cave | Zdroj: facebook.com

Nick Cave osloví jak zaryté fanoušky alternativy, tak mainstreamové publikum. Je všestranným tvůrcem, niterným zpěvákem a se svou kapelou The Bad Seeds obohacuje line-up připravovaného festivalu Metronome Prague 2022. 

Metronome Prague je velký hudební a umělecký festival konaný v Praze a už nějakou dobu se připravuje na svůj pátý ročník. Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivních směrech, ale nezapomíná na nesmrtelnou klasiku různých žánrů.

Nick Cave je hvězda globálního formátu, ale v Česku má tento originální tvůrce zcela mimořádnou posluchačskou základnu. Na našich pódiích vystupuje pravidelně již od devadesátých let a jedna z jeho písní je dokonce pojmenovaná po ve své době kultovní pražské hospodě Žíznivý pes.

Čtěte také: David Koller upozorňuje na ztrátu soukromí, Pearl Jam zatočili s cenzurou

Slíbili jsme hudebním příznivcům, že Metronome Prague 2022 bude. Slíbili jsme všem trpělivým držitelům vstupenek velké překvapení. Věřím, že stejně jako my mají z této novinky velkou radost. Účast Becka a Nicka Cavea na programu jedné akce, to je vskutku raritní hudební událost. Vedle hudebního programu mohu již nyní garantovat, že všechny koncerty proběhnou ve velice exkluzivním a komfortním areálu aktuálně renovovaného pražského Výstaviště. Jsem rád, že se máme konečně na co těšit!“ komentuje potvrzení účasti kapely na 5. ročníku festivalu jeden z producentů David Gaydečka.

Pátý ročník festivalu Metronome se uskuteční 23. 26. června 2022 na již tradičním místě, pražském Výstavišti. Předprodej vstupenek na Metronome Prague 2022 je spuštěn a na webu festivalu můžete krom standartních vstupenek zakoupit i lístek podporovatelské kategorie, kterým pomůžete rozpohybovat restart festivalu a dostane se vám také nejrůznějších hudebních a festivalových dárků.


Napište komentář

Kateřina Fuková
O Kateřina Fuková 351 Článků
Mám spoustu kamarádů, co sní o životě na pódiu, ať už chtějí hrát svoje písničky, nebo číst svou poezii. Já bych však nic nevyměnila za to být na té druhé straně, pod pódiem, nebo se sluchátky v uších, všemi smysly nasávajíc tu božskou atmosféru a to, že se o ty pocity pak mohu i s někým podělit, je tou nejsladší třešničkou na dortu.