Do Prahy se po třech letech vrátí The Lumineers

The Lumineers - Forum Karlín, 2019 | Foto: Adam Helma, MonsterMusic

Na koncertech americké skupiny The Lumineers je něco magického, stále máme v paměti, jak během posledního pražského vystoupení zpěvák a skladatel Wesley Schultz procházel během koncertu přímo mezi fanoušky ve vyprodaném Foru Karlín a jednohlasně s nimi zpíval hitovku Ophelia. Do Prahy kapela dorazí znovu v únoru 2022.

Stejně jako na jejich albech, tak i na koncertech platí, že každá nota, každá slabika i tiché momenty mezi nimi mají svůj důvod i emocionální náboj. Přestože se The Lumineers nebojí těžkých témat, v jejich písních je vždy dostatek smíření a naděje. Není proto divu, že se mezi jejich fanoušky řadí i U2 nebo zpěvák Tom Petty.

Report (2019): Minimalistické vystoupení The Lumineers zahrnovalo pokoru, otevřenost i lidskost

S jejich dosud poslední nahrávkou III z roku 2019 vypomáhali Simone Felice (The Felice Brothers), který se skupinou spolupracoval už na předešlém platinovém albu Cleopatra, a houslistka Lauren Jacobson. Ta s kapelou pravidelně vystupovala na koncertech od roku 2011, součástí The Lumineers se ale stala až poté, co se dřívější vokalistka a houslistka Neyle Pekarek vydala na sólovou dráhu.

Čtěte také: Nejzajímavější desky roku 2019: Podivná Billie Eilish, kreativní The Lumineers a experimentální blink-182

„Byla to jako hádanka, kterou jsem nemohl vyřešit, ale stále jsem se k ní znovu a znovu v procesu psaní vracel. Byl to způsob, jak se pokusit pochopit něco, co pravděpodobně není zcela srozumitelné,“ prozradil Schultz o psaní textů, které tematizují těžké závislosti, deprese a vypořádávání se se smrtí na desce III.

Do Prahy se The Lumineers vrací po třech letech. Kromě průřezu starší tvorbou se můžeme těšit i na úplně nové písně. V Tipsport areně vystoupí 1. února 2022. Vstupenky v ceně 890 – 1 590 Kč budou v prodeji od 27. května na webu fource.cz a u prodejců GoOut, Ticketmaster a Ticketportal.


Napište komentář

Markéta Koloničná
O Markéta Koloničná 376 Článků
Miluji léto a festivalovou atmosféru! ☼ Live koncerty jsou události, jež mě naplňují energií a MonsterMusic mi dává příležitost se s vámi podělit o pojmy s dojmy.